Asus ExpertBook B9 OLED: kergeim äriklassi sülearvuti, mis kestab mitu tööpäeva

Kui otsida ärikasutajale täiuslikku sülearvutit, mis vastaks kõigile töistele vajadustele, siis tekib kohe küsimus, milliste tehniliste näitajate ja omaduste põhjal seda valida? Kaalutluskohti on palju, kuid kõike olulist arvesse võttes on lihtne jõuda heade valikuteni: näiteks Asus ExpertBook B9 OLED B9403. See on mõnede näitajate poolest lausa rekordiline.

Miks siis on just see mudel paljudel juhtudel ideaalne valik, milleni jõutakse? Vaatame lähemalt.

Asusel on tootevalikus palju erinevaid masinaid tippklassi mänguriarvutitest soodsate kooliarvutiteni. Ärivajadustele vastavad aga tooteseeriad ProArt Studiobook, Chromebook ja ExpertBook. Kui esimene ja teine on kindlatele nišsidele suunatud (Chromebook võib olla väga hea ja lihtne kontori- või kooliarvuti, Studiobook sobib rohkem loomingulistele töökohtadele), siis ehtne ja ehe ärikasutaja seeria on just ExpertBook.

Kuid ka ärikasutaja jaoks on vaja erinevaid seadmeid. Mida teha, kui tundub, et riiulist võetud masin pole ikka päris selliste näitajatega, nagu tahaks? Asusel on selleks olemas spetsiaalne konfiguratsioonide järgi tellimuse võimalus, mis tähendab, et igaüks saab kohandada sülearvuti just enda vajadustele vastavaks ning saab täpselt sellise seadme, mida vajab. 

Igatahes on üks ühine omadus, mida kõik ärikasutajad hindavad, sülearvuti kompaktsus ja kergus. Kui tavaline kontoritöö arvuti võib seista üheksast viieni laual ja sellega eriti palju ringi ei liiguta, siis spetsialisti, turundusinimese või juhi masin on alati kaasas, ka siis, kui tuleb majast välja minna. ExpertBookide juures ongi erilist tähelepanu pööratud kergele kaalule, vastupidavusele ja kompaktsusele. Sel on tugevdatud konstruktsiooniga õhuke ja kerge korpus ning aku, mis peab vastu terve tööpäeva, sest pole välistatud hetkel, mil polegi aega seinakontakti lähedale sattuda, et akut laadida.

Rekordiomanikust töörügaja

Asus ExpertBook B9 OLED B9403 on lausa mitmekordne rekordiomanik. Tegemist on maailma kergeima äriklassi 14-tollise sülearvutiga – 990 grammi. Samuti on rekordihõnguline selle seadme aku tööaeg – pea kahe tööpäeva jagu ehk 16 tundi.

ExpertBook on loodud ka hübriidtöö jaoks, sest tähtis pole enam kindlas kohas kontoris või kodus paigalolek, vaid kättesaadavus igalt poolt, kuhu ärikasutaja parajasti ka ei satuks. 

Kui on vaja video- või kõnekoosolekut teha reisil olles, siis peab arvutiomanik teistele selgelt kuulda olema. ExpertBook B9 on tehisintellekti toega kahesuunalise mürasummutuse tehnoloogiaga, mis hoiab soovimatu taustamüra koosolekust eemal ja keskendub rääkijale. Samuti on arvutil olemas tehisintellekti toega Full HD veebikaamera, mis parandab videokõnede pildikvaliteeti automaatse särituse reguleerimise ja rääkija jälgimisega.

Kuigi äriklassi sülearvutid on tavalistest vastupidavamad, siis pole enamasti kasutajal aega kulutada, kui midagi peaks siiski juhtuma. Asus poolt on ExpertBookidele tagatud kvaliteetne teenindus nii garantiiajal, mis kestab kolm aastat, kui ka hiljem.

Ekspertidele mõeldud ExpertBook 

Siin on mõned põhjused, miks ärikasutajale sülearvutit valides jõuab just Asus ExpertBook B9 OLED B9403 mudelini.

Kerge ja vastupidav disain

ExpertBook B9 OLED korpus on valmistatud magneesiumi-liitiumi sulamist, mis muudab selle ülimalt kergeks – masin kaalub vaid 990 grammi. See tähendab, kotti pistes pole peaaegu tundagi, et sülearvuti on kaasas. Seega saab seda kõikjale kaasa võtta, olgu siis koosolekutele, ärireisidele või miks mitte ka kiireks peatuseks kohvikus väikese laua taga. Nagu mainitud, on tegemist maailma kergeima 14-tollise ekraaniga ärisülearvutiga.

Lisaks on see sülearvuti vaatamata oma kergele kaalule ka äärmiselt vastupidav, vastates põrutuste ja kukkumiste osas militaarstandardile MIL-STD 810H.

Jätkusuutlik tehnoloogia

Asus ExpertBook B9 OLED B9403 on loodud jätkusuutlikkust silmas pidades, mis on iga ettevõtte jaoks praegu väga oluline.

Sellel on mitmeid keskkonnanõuete vastavus-sertifikaate ning seadme tootmiseks kasutab Asus ökoloogiliselt teadlikku tehnoloogiat nimega Thixomolding. See patenteeritud protsess vähendab tootmiseks vajalike materjalide koguseid koguni kuni 29% ja lühendab tootmisaega kuni 75%. Seega ExpertBook B9 OLED on väga keskkonnasõbralik valik.

Lisaks on Asus ExpertBook B9 OLED B9403 maailma esimene süsinikuneutraalne sülearvuti. Aastaks 2030 tahetakse saavutada Taiwani tootmises 100% taastuvenergia kasutamine ning ülemaailmselt jõutakse selle verstapostini 2035. aastaks. 

Pakendites aga kasutatakse aina enam taaskasutatud ehk vanapaberit (2022. aastal üle 20 000 tonni) ning 2017. aastast alates on toodetes kasutatud üle 1500 tonni taaskasutatud plasti (PCR).

Töö parimal ekraanil

OLED tehnoloogia on jõudnud suurtest teleritest ka sülearvutitesse ning pakub teravat pilti, kirkaid värve ja silmasõbralikku pilti. 

ExpertBook pakub OLED-paneeliga ka rohkem ekraanipinda, sest tavalise küljesuhte 16:9 asemel on sel mudelil ärikasutaja jaoks sobivam 16:10 OLED ekraan, millele mahub püstisuunas korraga rohkem infot. Kuna enamasti ongi vaja dokumente üles-alla kerida, e-kirju ja veebilehti samuti, siis püstipidi pikem ekraan on igati kasulik.

Kõik ühendusvõimalused olemas

Alati kaasas oleva sülearvutiga peab saama ühendada kõiki vajalikke lisaseadmeid: hiirt, lisaklaviatuuri, monitori, skannerit, võrguühendust. ExpertBookil on need võimalused olemas: USB 3.2 Gen 2 Type-A erinevate lisaseadmete jaoks, kaks Thunderbolt 4 toega USB C pesa kiireks andmeühenduseks või monitori ühendamiseks – ühenduse kaudu saab ka sülearvutit laadida – micro HDMI ja HDMI 2.1 pesad koosolekuruumi suure ekraani või projektoriga ühendamiseks, muidugi ka mikrofoni- ja kõrvaklapipesa hübriidtööks ja koosolekuteks. 

Juhtmevabadest ühendustest on seadmel olemas nii kiire WiFi 6E (802.11ax) kui suure levialaga Bluetooth 5.3.

Äriklassi jõudlus ja turvalisus

ExpertBook B9 OLED B9403 on varustatud Intel Core i5 või Core i7 vPro protsessoritega, mis pakuvad head jõudlust, tagades samas ka korraliku turvalisuse. 

Turvafunktsioonid aitavad arvutis olevaid andmeid kaitsta riistvaralise andmete krüpteerimisega ning sõrmejälje või näotuvastusega sisselogimisega. NFC tugi annab veel võimaluse sisse logida firma kontaktivaba turvakaardiga. 

Veebikaameral on aga privaatsuse tagamiseks füüsiline luuk, mis objektiivi sulgeb.

Operatsioonisüsteemiks on Windows 11 Pro – parim valik ärikasutajale, mida Asus soovitab. Koos sellega saab kasutada Asus Business Manageri, mis aitab IT-osakonnal seadmeid ka eemalt hallata. Kui inimesed töötavad nii kontorist, kodust kui reisilt, on see ettevõtte jaoks väga oluline võimalus.

Aku aga kestab 16 tundi – seda on kaugelt rohkem, kui üks tavaline tööpäev. Seega saab aku pealt arvutit kasutada ka pikal tööreisil hommikul ja õhtul või mitu päeva järjest koos puhkepausidega.

Kokkuvõtteks: miks just ExpertBook B9 OLED?

Kui oled ärikasutaja, kes otsib sülearvutit, mis ühendab jõudluse, vastupidavuse ja jätkusuutlikkuse, siis Asus ExpertBook B9 OLED B9403 on erinevaid näitajaid kõrvutades ja võrreldes ilmselt üks parimatest valikutest. Sellele sülearvutiga võib muidugi ka mängida ja koolitöid teha, aga see on mõeldud eelkõige ärikasutaja igapäevaseks tõusaks töövahendiks, mis ei vea alt.

Lisainfot küsi kohalikult Asuse esindajalt.

Vaata ka Asuse Facebooki ja Twitteri lehekülgi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.