ASUS panustab tulevikule: miks valida OLED ekraaniga sülearvuti?

Aegade jooksul on sülearvutid aina paremaks muutunud ning kasutatavad tehnoloogiad on pidevalt täiendusi saanud. Kui varasemalt oli OLED tüüpi ekraanide kasutus pigem haruldus, siis aina enam liigutakse LCD juurest just selle tehnoloogia peale.

ASUS ongi oma arvutite juures suure rõhu pannud just OLED ekraanipaneelidele, et pakkuda parimat kasutuskogemust. Miks peaksid eelistama OLED ekraani klassikalisele LCD tehnoloogiale?

Tõetruud värvitoonid

OLED ekraanid võimaldavad ülitäpset värvitoonide edastamist ning sama on tõene ka ASUS-e ekraanide puhul. Eelkõige kehtib see värvigamma kohta, mis suudab edastada 100 protsenti DCI-P3 värvimudeli toonidest. Tavakasutajale tähendab see, et OLED ekraani värvid on tõetruud ja suudavad edastada ka väiksemaid värvivarjundeid.

Võrreldes LCD ekraanidega lisab OLED tehnoloogia ka rikkalikumalt toone, mis on kirkamad.

Teravam pilt

Lisaks kirgastele värvitoonidele on OLED ekraanide suureks plussiks ka võime kuvada neid tõetruult igasugusel heledustasemel. Kui OLED ekraanide värvitäpsus ei muutu ka väga madalal heledustasemel, siis LCD puhul kukub kvaliteet drastiliselt.

Eriti kehtib see just hallide toonide puhul, mida heleduse taseme muutus mõjutab enim. ASUS-e OLED ekraanid on aga välja töötatud selliselt, et heleduse muutmine säilitab igas olukorras värvigamma tõetruu kuvamise.

Samamoodi vajavad ASUS-e OLED ekraanid madalamat heledustaset, et saavutada sama terav pilt nagu LCD. Näiteks kui keskmise toavalguse juures (umbes 100 luksi) peab LCD ekraani heledus olema 400 nitti, piisab OLED ekraanile terava ja selge pildi loomiseks kõigest 177 nitti.

Sügavamad tumedad toonid

Tulenevalt OLED ja LCD ekraanide tehnoloogilistest erinevustest suudab esimene kuvada oluliselt tumedamaid toone ning sügavamat musta. OLED-i puhul koosneb iga piksel kolmest alampikslist ning kuna need kiirgavad ise valgust, on nende väljalülitamisel võimalik saavutada täiesti must toon. LCD tehnoloogia kasutab aga taustavalgustust, ka tumedate toonide loomiseks ning seepärast ei ole võimalik päris tumedat musta tooni saavutada.

Tänu sellele suudavad ASUS-e OLED ekraanid kuvada ka kõige sügavamaid tumedaid toone ning lisaks saavutada ülimalt kontraste pildi.

Kiirem reageerimisaeg

OLED tehnoloogiaga on võimalik ka oluliselt vähendada ekraani reageerimisaega. Kui LCD puhul jääb see keskmiselt 10 ja 25 millisekundi vahemikku, siis ASUS-e poolt välja töötatud OLED ekraani puhul on see kõigest 0,2 millisekundit.

Tänu sellele on ekraanil kuvatav video eriti sujuv ning täpne, kuvades ka kõige väiksemaid detaile.

Vähem kahjulikku sinist valgust

Üheks märksõnaks ASUS-e OLED ekraani puhul on ka sinise valguse kahjuliku mõju vähendamine. Spetsiaalse tehnoloogia abil on suudetud aga sinist valgust vähendada lausa 70 protsendi võrra võrreldes LCD ekraanidega.

Sinise valguse vähendamise on eriti oluline just laste puhul, kuna nende silmad on selles osas oluliselt tundlikumad. ASUS-e ekraanifiltrid aga vähendavad selle valguse kahjulikku mõju just kõige nooremat kasutajate sihtgruppi silmas pidades.

Tahame teada, mida arvad sina OLED ekraanidest. Sellepärast koostasime väikese küsimustiku, millele ootame hea meelega just sinu tagasisidet.

Mida pead OLED ekraani puhul suurimaks eeliseks?

Correct! Wrong!

Millist brändi seostad enim OLED ekraanidega?

Correct! Wrong!

Kas ostaksid OLED ekraaniga sülearvuti e-poest?

Correct! Wrong!

Kuivõrd pead sinise valguse mõju silmadele probleemiks?

Correct! Wrong!

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.