Eestis toodetud elektriseadmeid saadab globaalne edu 

Tavrida Electric Export on Eesti elektritehnoloogia ettevõte, mis tegeleb keskpinge jaotusseadmete tootmisega, projekteerimisega ja müügiga rahvusvahelisel tasemel. Väikses kontoris algatatud ettevõte on saavutanud ülemaailmse edu eksportides Eestis toodetud seadmeid rohkem kui 80 riiki.

Tavrida Electric Export on Eesti turul tegutsenud 23 aastat. “Antud hetkel on Tavridal Eestis kaks tehast, kus töötab kokku üle 80 inimese. 2010. aastal avati Tavrida tehas Tallinnas ning paar kuud tagasi Vändras. Aasta käive ületab hetkel 14 miljonit eurot,” ütles Tavrida Electric Export Põhja-Euroopa müügijuht Jevgeni Garmash.

“Kuna esimene tehas ja kogu kontor asub Tallinnas, siis meil ei olnud küsimust, kuhu teine tehas ehitada, küsimus oli vaid täpsemas asukohas. Eestis on väga mugav äri teha tänu läbipaistvale ja usaldusväärsele riigisüsteemile. Meil on plaanis teist tehast ka laiendada,” lisas Garmash.

Garmashi sõnul on ettevõte saanud rahvusvaheliseks omaenda jõuga. Üheks oma ettevõtte edu saladuseks peetakse pädevat meeskonda, tehase paindlikkust ning valmidust töötada erinevates riikides. “Oleme kasvatanud vastavat personali, loonud uusi tehnoloogiaid ning pakkunud kompleksteenust, mis sisaldab kõiki protsesse alates projekteerimisest kuni valmistoote hooldamiseni. Omame tarindusbürood, vajalikke spetsialiste ja arendame enda tehnoloogiaid,” selgitas Garmash. Meeskonnas on üle 80 inimese, nende seas mitmeid TalTechi õppejõude ja vilistlasi.

Eksport rahvusvahelistesse riikidesse on tulnud aastate jooksul. Samm-sammult laieneti ning 23 aastaga on jõutud enam kui 80 riiki. “Kõige eksootilisemad riigid, kus oleme esindatud, on näiteks Sierra Leone, Araabia Ühendemiraadid, Filipiinid ja Mongoolia. Tegutseme ka Suurbritannias, Rootsis, Norras, Soomes ning Poolas. Plaanides on laieneda kõikidesse riikidesse, kus meid veel ei ole.” Lisaks tehakse koostööd ettevõtetega nagu Siemens, ABB ja Schneider.

Kõige suuremate Tavrida projektide hulka kuulub muuseas Sierra Leone alajaamade taastamine ning Dubai ja Abu Dhabi projektid, mis seisnevad tehaste ja erasektori elektrifitseerimisel. Eestis on ettevõtte suurimad projektid seotud Narva ja Iru alajaamadega. Silmapaistvaks projektiks võib pidada näiteks ka Kopli trammiliinide rekonstrueerimist.

Eesti turu erinevus võrreldes teiste riikidega on Garmashi arvates see, et Eestis on tihe konkurents ning samuti on kliendid väga nõudlikud ja targad. Tavrida peamisteks väljakutseteks on olla konkurentsivõimeline ettevõte, pakkuda klientidele head teenust, luua suhteid erinevate riikidega ning tõsta Eesti mainet rahvusvahelisel tasemel. “Oleme projekteerinud, tootnud ja käivitanud ülemaailmselt Eesti enda tooteid,” lausus Garmash.

Tavridas on aastate jooksul märgatavalt suurenenud ka töö maht. “Oleme suurenenud mahtu automatiseerinud, et sellega paremini hakkama saada. Ühtlasi oleme läinud oma töös  paindlikumaks ning vähendanud tarneaegu,” ütles Garmash. “Me jälgime uusi tehnoloogiaid ja loome neid ka ise. Üritame pidevalt areneda, et vastata 21. sajandi ettevõtte nõuetele.”

Praegu keskendutakse Tavridas innovatsioonilahendustele ja nende testimisele, et pakkuda kliendile testitud ja pika elueaga seadmeid. “Plaanime turule tuua uut toodet ning tegeleme väga aktiivselt selle testimisega. Uue tootega saame ka siseneda turu teistesse valdkondadesse,” lisas Garmash.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.