Ekraan, mis on loodud mitut alistama: miks valivad inimesed ülilaiasid kuvareid?

Ülilaiad monitorid ei ole just igaühele mõeldud. Tõenäoliselt on nii mõnigi lugeja pildil kujutatud monitorile sarnanevaid ekraane vaadanud ja mõelnud, et miks küll nii suurt ja laia ekraani vaja on.

Tegelikult igaühele polegi, aga kui korra juba ülilaia ekraani mugavuste ja võimalustega ära harjuda, võib juhtuda, et “tavaliste” monitoride juurde naastes jääb midagi kripeldama.

Kaks 27-tollist monitori sujuvalt kokku viidud

Philipsi 49-tollise 32:9 SuperWide 498P9 monitori suuruse ilmestamiseks võib kujutada ette, et keegi on kaks 27-tollist (2560×1440) (QHD) monitori võtnud ja ühte sulatanud.

Tulemuseks on üks ekraan, mille üheks eesmärgiks ongi asendada mitme ekraaniga töölaud ühe suurega, et sedasi juhtmete ja setup’i ülesseadmise pealt aega kokku hoida.

Mitme monitori usku inimesed teavad väga hästi, kui kasulik võib olla mitmes aknas korraga askeldamine, ilma et oleks vaja nende vahel pidevalt klõpsida.

Pane koos jooksma meelelahutus ja töö

Niivõrd suure ulatusega ekraan sobib hästi inimesele, kes peab arvutis korraga tegelema mitme asjaga, olgu selleks piltide või videote töötlemine või hoopis dokumentidega majandamine.

Näiteks tekste kirjutades on sageli väga suureks abiks, kui ühel pool ekraani on materjal, mida tekstis vaja läheb, ja teisel pool tekstidokument. Lihtsalt 498P9 puhul võib nende kõrvale veel mõne akna kuvada, et veelgi enam infot korraga kätte saada.

Ruumist puudu ei tule ja tegelikult on selle ekraani puhul raske leida situatsiooni, kus tekiks lisaruumi vajadus. Ühes servas võib mugavalt oma lemmik YouTube’i-vlogger‘eid vaadata ja teises servas samal ajal meilikasti ja uudiseid sirvida. Pildikvaliteedi kohta samuti Philips 498P9 vaevalt et etteheiteid saab.

Mõistagi ei pea mistahes tegevuse puhul pildikvaliteedi pärast muretsema — Philipsi VA LCD paneel koos Philipsi nutikate pildikvaliteeti parandavate tarkvaradega kuskil järeleandmisi ei tee.

Igapäevatoimetused, nagu meilide lugemine, sageli kogu ekraani laiuse kasutamist ei õigusta, ent siis saab arvutis avatud aknad täpselt endale sobivasse suurusesse sättida ja vajaduse korral, näiteks filmide või videote vaatamiseks, kasutada täisekraan-režiimi.

Märkamata ei jää ka monitori disain. Philipsi 498P9 monitori disaini iseloomustab märksõna minimalistlik. Ekraani servad on kitsad ja kogu korpus soliidset musta tooni, ainsateks bränditempliteks on väike Philipsi logo ekraani keskel alumises servas ja mudeli nimi all vasakul. Pannes selle kõik kokku 49-tollise paneeliga, mis pakub tõetruud värvigammat, märkimisväärset 109 ppi pikslitihedust ning oma klassi üht parimat eredust, on selle monitori kasutuskogemust raske ületada.

Samuti tasub mainida, et heliosakonnas on 498P9 varustatud 5W võim kahe stereokõlariga ekraani all servades, mis tähendab, et korraliku helikogemuse saab kätte ka siis, kui eraldiseisvaid kõlareid parasjagu lähedal pole.

Seega on selge, et tegu on monitoriga, mis sobib kindlatele inimestele — aga neile inimestele sobib see kohe väga hästi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.