Sisuturundus

Fototehnika ilusate hetkede talletamiseks – kuidas valida?

Foto: Stocksnap.io

Lisaks mälupiltide talletamisele on oluline elu tähtsamad hetked ka fotole või videole jäädvustada, et neid hiljem meelde tuletada ning teistegagi jagada. Selleks, et jäädvustused oleksid kvaliteetsed, tuleb soetada korralik fototehnika, mis suudab pildile püüda ka kõige pisemad detailid. Fototehnika valik sõltub ka sellest, missuguseid hetki sellega talletada plaanid – on need lihtsalt ilupildid, spordivõistlused või miks mitte ka veealune maailm? Igasse keskkonda sobitub erinevate omadustega fototehnika, mõnel juhul peab see olema põrutuskindel, teisel juhul on oluline jällegi veekindlus, kolmandas keskkonnas mängib rolli objektiivi suurus. Et Sinu elu eredaimad hetked ei jääks vaid mälupiltideks, vaid talletuksid ka käegakatsutavate fotodena pildialbumisse, soeta kvaliteetne fototehnika. Kuna turg on aga meeletult lai, siis tutvustame valikut veidi lähemalt.

Populaarne ja soodne digikaamera

Digitaalne fotokaamera on reeglina üsna kompaktne, lihtsa ehituse ning kergestikäsitletava seadete menüüga. Kui otsid kaamerat igapäevase elu jäädvustamiseks, ajab digikaamera asja ära. Lisaks on algajal seda fototehnika tüüpi lihtne ja mugav kasutada, kuna digikaameral on reeglina suur LCD ekraan, millelt on mugav pildistatavat objekti jälgida. Digitaalsed kaamerad jagunevad kolmeks:

 • Kompaktkaamerad;
 • Semi-pro kaamerad;
 • Vee- ja põrutuskindlad kaamerad.
Foto: 1a.ee

Semi-pro kaamera suureks plussiks on energiasäästlikkus, vee- ja tolmukindla kaamera tõstab aga esile tugev hermeetiline korpus, mis peab vastu ka kõige keerulisemates oludes. Enamusel digikaameratel on ka videosalvestuse režiim, kaasaegsematel lausa väga kõrge full HD resolutsioon.

Peegelkaamera esmaklassiline kvaliteet

Juhul, kui soetad fototehnika pidulike sündmuste või ilupiltide jäädvustamiseks, mille puhul mängib suurt rolli kvaliteet või oled hoopis hobifotograaf ning teenid kaameraga elatist, siis soovitame soetada peegelkaamera. Kindlasti täidab pühapäevapildistaja vajadused ka kompaktkaamera, kuid peegelkaameral on mitmeid olulisi eeliseid:

 • Vahetatavad objektiivid;
 • Lisavälgu kasutamise võimalus;
 • Kiire sarivõte;
 • Päästikule vajutades reageerib kiiresti;
 • Väga palju erinevaid seadeid.

Peegelkaamera on küll võrreldes kompaktkaameraga oluliselt kallim, kuid selle võimalused ning kvaliteet vastavad hinnale. Kui rahakott vähegi võimaldab, siis on mõistlik soetada peegelkaamera, kuna regulaarse fotografeerimise tulemusel jõuad üpris kindlalt lõpuks tõdemusele, et vajad seda. Peegelkaamerate turul on juba aastaid juhtivtootjateks Nikon ja Canon.

Kõige olulisemad tehnilised näitajad

Fototehnika puhul võib küll öelda, et tehnilised näitajad panevad asja paika, sest kesiste näitajatega aparaadiga on lihtsalt võimatu kvaliteetset pilti püüda. Tänapäeva kaamerad on niivõrd arenenud, et tehniliste omaduste loetelu on hoomamatult pikk, kuid paneme siinkohal kirja neist olulisemad:

 • Sensor (mõõdetakse megapixlites);
 • ISO ulatus;
 • Värinastabilisaator;
 • Sarivõte;
 • Tundlikud teravustamispunktid;
 • Aku vastupidavus;
 • Ilmastiku- ja põrutuskindlus.

Kindlasti võiks kaamera menüü olla võimalikult lihtne ja loogiline, sest erinevates keskkondades pildistades tuleb hea kaadri püüdmiseks tihti seadeid muuta. Üks omadus, millele fototehnika soetamisel harva tähelepanu pööratakse on kaamera kaal, kuid see mängib kasutajamugavuse juures suurt rolli.

Ekstreemsetesse oludesse seikluskaamera

Oled suur reisisell või harrastad hoopis mõnd ekstreemspordiala, mille jäädvustamiseks peegelkaamera absoluutselt ei sobi? Siis soeta seikluskaamera, mis on loodud just eesmärgiga pidada vastu ka kõige ekstreemsematele seiklustele. Seikluskaamerat iseloomustabki erakordne vastupidavus, põrutus- ning veekindlus ja loomulikult kompaktsus, mis on ekstreemoludes väga tähtis.

Foto: 1a.ee

Spordikaamerate tootjaid on terve rida, kuid neist on tänu oma kvaliteedile esile tõusnud üks kindel favoriit – GoPro. Antud tootja spordikaamerad on väga kerged, vastupidavad ning väikesed, neil on terve rida erinevaid kinnitusvõimalusi. Need võimaldavad jäädvustada pilti nii üksikkaadritena kui ka kvaliteetsete HD-videodena. Et fototehnika kasutamine oleks eriti mugav, on GoPro loonud lausa oma tarkvara nii arvutile kui ka äpi kujul nutitelefonile.

Viimase aja hitt – kiirpildikaamerad

Tihti juhtub, et aastaid tagasi populaarsust kogunud seadmed tulevad mõne aja pärast jälle “moodi”, nii on juhtunud ka kiirpildikaameratega. Antud fototehnika kõige ägedam lisaväärtus on see, et kaamera prindib jäädvustatud pildi otsekohe fotopaberile. Prinditud pildi kvaliteet ei ole küll tippklassi peegelkaameraga võrreldav, kuid see on omamoodi eriline. Lisaks on see ülimugav, kuna jääb ära tavaline piltide ilmutamise protsess – sorteerimine, ilmutusse saatmine, ootamine ning ilmutamise eest maksmine. Hetkel juhib kiirpildikaamerate maailmas Fujifilm, kelle toodangust on näiteks 1a.ee nutipoes esindatud lausa 31 erinevat kaamerat. Valida saab nii paterei- kui akutoitel seadmeid ning samuti varieerub sõltuvalt konkreetsest kaamerast fotode suurus. Kindlasti ei ole kiirpildikaamerad fototehnika arengus tagasiminek, vaid pigem tore ajarännak.

Püüa emotsioone videokaameraga

Kui fotoalbumid on ääreni täis, siis soeta videokaamera ning salvesta oma elu põnevaimad hetked videoklippidena. Videokaamera on fototehnika, mille valimine paneb enamuse võhikutest pead kratsima, kuna tehnilisi näitajaid, mida silmas pidada, on hulgi. Siit mõned põhitõed:

 • Mida suurem sensor, seda kvaliteetsem pilt;Välise mikrofoni pesa kvaliteetse heli salvestamiseks;
 • Optiline suum vähemalt 15x;
 • Pildistabilisaator kaotab kätevärina;
 • Pult võimaldab kaamerat eemalt juhtida.
Foto: 1a.ee

Nii, nagu fotokaamerate puhul, soovitame ka videokaamera soetada mõnelt tuntud tootjalt nagu Panasonic ja Sony, kelle kvaliteetsed tooted on ka 1a.ee nutipoes kenasti esindatud.

Liidesed ei ole vähemtähtsad

Kaunid pildid on jäädvustatud, kvaliteetne emotsiooniderohke video kokku filmitud, kuid mis edasi? Kuidas liigutada need meistriteosed kaamerast arvutisse, nutitelefoni või miks mitte otse printerisse? Siin tulevad appi erinevad liidesed, mis võimaldavad faile kaamerast teistesse seadmetesse transportida:

 • USB;
 • HDMI;
 • AV.

Eriti mugav lahendus on muidugi WiFi ühendus, mis võimaldab faile fototehnika ja muude seadmete vahel juhtmevabalt liigutada. Juhtmeterägastikus orienteerumine on ju ülimalt tüütu? Niisiis, et hilisemaid ebamugavusi vältida veendu, et Sinu uus ja uhke fototehnika on varustatud vähemalt enamlevinud liidestega.

Fototehnika ja garantii käivad käsikäes

Nii foto- kui videokaameraid kasutatakse väga erinevates oludes – paduvihmas, tolmuses keskkonnas ning muudes ekstreemsetes oludes, sest inimloomusele on omane jäädvustada just elu kõige põnevamaid hetki. Siit ka soe soovitus pöörata fototehnika soetamisel tähelepanu garantiitingimustele, sest just eelpool loetletud põhjustel kipuvad kaamerad rikki minema või kannatada saama. Kui soetad fototehnika aga poest, mis pakub soodsaid garantiitingimusi, siis võid südamerahus parimate hetkede jäädvustamisele keskenduda ning võid kindel olla, et probleemi korral tuleb pood Sulle appi ja lahendab mure kiirelt ning soodsalt. Kuna 1a.ee jaoks on klientide rahulolu väga tähtis, siis on meie fototehnika garantiitingimused väga soodsad ning kliendisõbralikud.

Püüa elu põnevamaid hetki, jäädvusta need pildile või videoklipile ning talleta endale mälestuseks või lõbusal koosviibimisel sõpradele näitamiseks. Selleks soeta kvaliteetne fototehnika, mis suudab pildile püüda kõik tähtsad detailid ning ehedad emotsioonid. Jälgi valiku tegemisel nii kasutusotstarvet, tehnilisi omadusi kui ka garantiitingimusi. Ära pane rõhku mitte niivõrd hinnale, kui kvaliteedile, millele paneb aluse tootja populaarsus ning kogemustepagas. Kuna sortiment on tohutult suur, siis loodame, et eelnev artikkel on parima seadme soetamisel abiks.

Vali oma uus fototehnika 1a.ee nutipoest ning võid kindel olla, et Sinu elu edasised hetked saavad kvaliteetselt jäädvustatud!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.