Tahvelarvuti on oma välimuselt justkui suur telefon, millega saab mängida, internetis surfata, lugeda e-raamatuid, juhtida nutitelerit, vaadata ning teha pilte ja videosid, suhelda sõpradega ja teha palju muud põnevat. Seejuures on tahvelarvuti kiire ja seda on mugav kasutada kogu perel.

Tahvelarvutid olid populaarsed paar aastat tagasi, kui need alles turule tulid. Nüüdseks on tahvelarvutite turul rahulikumaks jäänud, kuid siiski eelistavad paljud neid tavalisele arvutile. Lisaks kestab erinevalt telefonidest tahvelarvutite aku väga kaua.

Valige sobiv tahvelarvuti juba täna

Valige enda perele sobivad tahvelarvutid Kaup24 veebipoest juba täna!

Kuigi tulevane kasutaja saab tahvelarvutit soetades vaadata õige mitmeid erinevaid parameetreid, nagu näiteks ekraani suurust või protsessori kiirust, tuleb eelkõige siiski valida sobiv tahvelarvuti ning selles olev tarkvara.

Kuna tahvelarvutid on siiski mõeldud pigem sisu tarbimiseks, mitte loomiseks, on oluline pisut mõelda ka sellele, kuidas te eelkõige tahvelarvutit kasutama hakkate. Kõik seadmed oskavad juhtmevaba võrku kasutada, levides selleks endas sisseehitatud WiFi-t. Ehk seal, kus leidub tasuta WiFi-võrk pääsevad tahvelarvuti kasutajad internetti.

Sind huvitavad arvutid ja IT- tehnika? Leia endale sobiv IT-tehnika imeliselt odavate hindadega Kaup24.ee veebipoest!

Kui WiFi võrk puudub tuleb parematel masinatel appi mobiilside operaatorite poolt pakutav 3G või 4G ühendus. Ehk neile, kes vajavad internetiühendust ka seal kuhu WiFi ei ulatu, on soovitatav soetada SIM-kaardi lisamise võimalusega tahvelarvuti.

Kokkuvõtteks teete valiku teie seega enne ostu kindlasti uurige erinevate mudelite ja nende funktsioonide kohta internetist.

Milliste kriteeriumite järgi tuleks valida tahvelarvutit? Enne erinevate tahvelarvutite spetsifikatsioonidega tutvumist peaksite mõtlema, millised funktsioonid on just teile olulised. Kindel on et, et kallimatel tahvelarvutitel on rohkem võimalusi kui odavatel. Kuid milliste kriteeriumite järgi tuleks valida tahvelarvutit?

Kaamera kvaliteet

Kaamerad, nii ees kui ka taga, võimaldavad teha videokõnesid, pilte ja videosid. Pildistamine on mugav, kiire ja lihtne, lisaks on võimalus pilti koheselt töödelda mõnes rakenduses.

Odavad tahvelarvutid on sageli väiksemad ja ka nende värvivõimalused on väga piiratud. Nii et teie filmid, fotod ja mängud ei tundu tahvelarvutis vaadates eriti kvaliteetsed. 

Salvestusruum

Kui soovite alla laadida hulga mänge, teha pilte ja videosid siis võib juhtuda üks hetk, et teil pole oma odavas tahvelarvutis kõige jaoks ruumi.

Selle jaoks peaksite valima mudeli, millel on suur sisseehitatud mälu või spetsiaalne funktsioon, millega saab suurendada tahvelarvuti mälu MicroSD ja SD mälukaardi abil, mis on väga tähtis, kui valida tahvelarvutit väiksema sisseehitatud mäluga. 

Protsessor

Hea protsessor on väga tähtis funktsioon rakenduste kiireks käivitamiseks, nende tööks ja pilditöötluseks. Kahjuks on odavatel tahvelarvutitel pigem aeglased protsessorid, mis muudavad tegevused tahvelarvutis aeglaseks. Võib juhtuda, et soovite videot monteerida, kuid pilt kiilub pidevalt kinni. Seetõttu on juba parem eelistada natukene kallimat tahvelarvutit, mille protsessor on kiire.

Protsessorite valik on tohutult suur ning olles nutiseadmete tavakasutaja võib nende vahel vahet tegemine olla üsnagi raske. Kui otsite endale tahvelarvutit tõsisema töö või mängude jaoks, siis vali endale tahvelarvuti, millel on nelja- või isegi kaheksatuumaline protsessor.

Kaup24 veebipoes toimub soodne IT tehnika müük – tutvu valikuga ning leia endale sobivam. Vaata rohkem siit

Ekraan

Ekraani suurus on üks esimesi parameetreid, mida tahvelarvuti valikul teha, kuna sellest sõltub ka tahvelarvuti mõõtmed. Pisematel tahvelarvutitel on ekraani suurus kuni 8 tolli, mis teeb nende kaasas kandmise eriti mugavaks.

Suuremad seadmed on samuti kompaktsed ning nende suur ekraan muudav videode ja filmide vaatamise tõeliseks elamuseks. Samuti on nende ekraanidel mugav mängida ja veebis surfata. 

Tähelepanu tuleb pöörata ka tahvelarvutite ekraani tüübile. Spetsialistid soovitavad, et parem oleks valida IPS või PLS tüüpi ekraani, kuna need tagavad eredamaid värve. 

Kindlasti kõik teavad, et odavamad ja madalama kvaliteediga ekraanid edastavad märgatavalt halvemat pilti. Tuleks ka uurida ekraani klaasi kohta, näiteks Gorilla Glass ekraanid on põrutus- ja kriimustuskindlad. 

Disain

Disain on samuti üks olulisemaid punkte tahvelarvuti valikul, kuna me kõik armastame kasutajamugavust. Mudeli kaal ja mõõtmed on väga tähtsad, kuna keegi ei taha hoida tundide kaupa rasket ja ebamugavat tahvelarvutit. 

Tähelepanu tasuks pöörata kindlasti ka tahvelarvuti servadele ja nurkadele – nad ei tohiks olla liiga teravad/nurklikud, sest sellise seadme pikaajaline hoidmine võib muutuda üsna ebameeldivaks või isegi valulikuks Teie käte jaoks. 

Erinevaid disaine pakuvad teile ka odavad tahvelarvutid.

Operatsioonisüsteem

Operatsioonisüsteem iseloomustab kasutusmugavust, tahvelarvuti välimust seest ning rakenduste arvu. Üheks populaarseimaks operatsioonisüsteemide kolmikuks on hetkel Android, iOS ja Microsoft Windows. Võib öelda, et kõige kallimad on iOS operatsioonisüsteemiga tahvelarvutid, odavate hulka kuulub kindlasti Android.

Internet ja juhtmevaba ühendus

Seadme valimisel pöörake tähelepanu ka andmeedastus võimalustele nagu näiteks WiFi ja mobiilne internet. Wi-Fi tagab juhtmevaba interneti kohtades, kus on see saadaval ning te teate parooli.

3G ja 4G Internet või mobiilne internet töötab SIM-kaardi abil. Bluetooth võimaldab teil edastada pilte ja videosid ühelt seadmelt teisele ning vajadusel ka kasutada bluetooth hiirt ja klaviatuuri. 

GPS tuleb peamiselt kasuks autosõidul või orienteerumisel mööda tundmatut linna. Odavates tahvelarvutites on kindlasti olemas Wifi süsteem, kuid ei pruugi olla gpsi ja bluetoothi.

Kuldne kesktee nutitelefoni ja sülearvuti vahel

Tahvelarvuti on ideaalne lahendus kõigile neile, kes soovivad kuldset keskteed nutitelefoni ja sülearvuti vahel.

Tahvelarvutit on lihtne kasutada ning see pakub teile mitmeid võimalusi. Kas odav või kallis tahvelarvuti? See on juba teie otsustada, kuigi kindel on see, et kallim tahvelarvuti annab teile rohkem funktsioone ja kasutajamugavust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.