Kas telefoni mitmekülgsusel on üldse piire?

Trennitegemise ajal kuulame taskuraadiot ja kokkamise kõrvale audioraamatut. Köögis ootav kuumaõhu fritüür sobib nii grillimiseks kui ka praadimiseks, kaks ühes pesumasina abil saab pesu mitte vaid puhtaks, aga ka kuivaks.

Kõik need on suurepärased näited multifunktsionaalsetest lahendustest ja ka tõdemus, kui harjunud oleme sellega, et üks asi saab täita mitut rolli.

Telefonimaailma tippu kuuluv iPhone ei ole mingi erand

Juba oma olemuselt ei ole iPhone mitte vaid telefon, vaid ka kaamera, sülearvuti ning kasvõi e-luger. Kõiki neid ülesandeid saab telefon täita aga vaid seni, kuni on töökorras.

iPhone 12 ja Iphone 12 Pro kaitseklaas või selle puudumine võib määrata selle, kui kaua telefon kestab. Ideeliselt võiks telefon kesta vähemalt aasta või kaks. Kui aga otsustad, et iPhone 12 kaitseklaas on liigne kulutus ja telefoni kohe järgmisel päeval maha pillad ning ekraan katki läheb, ongi seade kasutu.

Ja samas – kaitseklaas võib olla liigne kulutus. Miks? Mõnes mõttes saab öelda, et iPhone 13 kaitseklaas on telefoniga justkui kaasas, sest telefoni valmistamisel on kasutatud äärmiselt vastupidavamaid materjale. Aga kas on mõtet sellega riskida? Riskida, et ei võtmed, mustus ega muu kõikvõimalik ei tee telefonile liiga?

iPhone 13 kaitseklaas pole telefoni enda hinnaga võrreldes kuigi kõrge. Telefon on kvaliteetne ja hea, ent kallis. Seega on loogiline, et soovid seda ka kaitsta.

Muidugi võid osta ümbrise, millel on üks kindel roll – telefoni kaitsmine põrutuste ja kriimustuste eest. Kõik teised võimalused ei pruugi hoobist kohe pähegi tulla. Ent neid võimalusi jagub. Arusaadav ju, et näiteks mägedesse matkale minnes on telefonil vaja tugevamat kaitset, kui Estonia teatris kontsertetendust külastades.

Arvesta sellega, et ümbrised ja kaitseklaasid ei ole “üks sobib kõigile” lahendus. Parima kaitse tagamiseks on vajalik soetada ümbris, mis on mõeldud just kindlale telefonimudelile. Ehk kui soovid iPhone 11 katta kaitseklaas või kaitsekilega, ongi parima kaitse tagamiseks vajalik just see kindlale mudelile mõeldud toode.

Aga miks kaitsekile? Miks seda üldse mainida? Mõnikord eelistatakse klaasile hoopis peegeldust vähendavat kaitsekilet või privaatsusekaitset ning iPhone 11 kaitseklaas ei olegi tarvilik. Ehk on vajalik hoopis üks korralik ümbris?

Rahakott telefoni küljes

Vaatame, kuidas iPhone’i kaaned võivad olla ühe teise igapäevase asja asenduseks. Tavaliselt ei ole vaja ju korraga kaasa võtta rohkemat, kui kaart või kaks ning üks isikuttõendav dokument.

iPhone’i kaaned ning rahakott-ümbris on täiesti piisav, et kõik kaardid-dokumendid oleksid turvaliselt ühes kohas ning alati käepärast. Nii võidki tavalise rahakoti lihtsalt koju jätta ehk veel üks asi vähem, mida endaga kaasas tarida.

Ja kui juba sukelduda multifunktsionaalsete telefoniümbriste maailma, võid positiivselt üllatuda, kuivõrd lai see valik on! Üks võimalus on soetada mõni Apple’i müüdav ümbris, ent on ka piisavalt teisi firmasid, kes neid pakuvad ja tänu sellele on ümbriste valik märkimisväärselt suurem: pudeliavaja, akupank, mäng, pipragaas ja isegi multitööriist.

Ei ole üldse halb mõte soetada oma telefonile mitu erinevat ümbrist. Sellisel juhul saad vastavalt vajadusele ja plaanidele neid vahetada, et telefon ikka maksimaalselt kasulik oleks. Üks ümbris restorani minekuks, teine metsa matkale ja kolmas kontserdile kaasa. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.