Kliimakoda: kuidas ära tunda väärt kliimaseadet?

Külmad on taas tulekul ning küttearved kipuvad kaunis kiirelt kerkima. Seega võib õhku tõusta küsimus: milline on kõige soodsam ja efektiivsem viis toasooja koju toomiseks?

Teadagi, vanemates majades on levinud ahiküte ja kortermajades sageli elektriküte, ent kuluefektiivsus ei pruugi nende sünonüüm olla. Üheks nutikaks lahenduseks on hoopis õhksoojuspumbad ning õhk-vesisoojuspumpad.

Mida tuleb õhksoojuspumba paigaldamisel arvesse võtta?

Nagu nimigi vihjab, pumpavad õhksoojuspumbad elektri abil välisõhust ammutatud soojuse siseruumidesse. Õhksoojuspumpade suurim eelis on just kasutusmugavus, sest neid saab mugavalt ja hõlpsalt kontrollida kas puldiga või wifi ühenduse korral läbi telefoni.

Tegu on väga säästliku lahendusega, mis ületab kõiki traditsioonilisi radiaatoreid või ahjusid. Paindlikkus on samuti õhksoojuspumba üks trumpe — seda saab kasutada nii põhikütte- kui ka lisakütteseadmena.

Õhksoojuspumba paigaldamisel tuleb arvestada pumba võimsust ning asukohta. Kindlasti ei tasu panna pumpa nurga taha või mujale umbmäärasesse kohta, kus selle efektiivsus oluliselt langeb. Suurematele pindadele on soovitatav panna õhk-vesi tüüpi või maasoojus lahendused.

Mitmekorruselistesse majadesse sobib hästi aga mitu õhksoojuspumpa välisosaga väljas või multisplit lahendusega kaks pumpa.

Tänapäevased soojuspumbad mitte ainult ei küta ruume, vaid ka puhastavad ning filtreerivad õhku. Ning suviste palavate ilmadega saab panna nad n-ö tagurpidi tööle ehk tubasid jahutama. 

Kõige populaarsemad on soojuspumbad kortermajades või väiksematel pindadel, nagu näiteks suvilad või garaažid. Küll aga ei keela keegi katta ka majapidamises suuremaid pindu.

Kuidas ära tunda head kliimaseadet?

Kvaliteetse kliimaseadme esimeseks tunnusmärgiks on vaikus. Korralik pump töötab väga vaikselt, on ökonoomne ning pakub tasemele vastavat hinna-kvaliteedi suhet. Daikini seeria pumbad kuuluvad just niisuguste seadmete hulka.

Üks korralik pump ammutab soojust isegi päris külmal talvepäeval ning seda mõistliku või väga hea kiirusega. Paljudel on peal taimerid või hoopis WiFi-põhine kaugjuhtimine nutiseadme või puldi teel.

Muidugi vajavad nii õhk- kui ka õhk-vesi lahendused teatud aja tagant ülevaatamist ning hooldust. Õhksoojuspumpade seisukorda soovitatakse tavaliselt kontrollida iga aasta tagant.

Kliimakoda, kes neid seadmeid müüb, aitab hoolt kanda ka kõikide pumpade ja süsteemide korrasoleku eest. 

Kliimakoda on 2006. aastal asutatud ja jõudsalt kasvav perefirma, kelle tootevalikust leiab kõikvõimalikud kliimaseadmed sellistelt tootjatelt nagu Fujitsu, Midea, Daikin, Mitsubishi Heavy ning paljud teised. Müügil on ka hulgaliselt lisatarvikuid ja iseenesestmõistetavalt on firma ekspertidest meeskond alati valmis abivajajaid igakülgselt teenindama.

Iga paari kuu tagant üllatab Kliimakoda oma kliente suuremate mängude ning loosikampaaniatega, mille võitudeks on elamused, asjad või midagi muud põnevat. Kliimakoja kampaaniatega saab lähemalt tutvuda nende Facebookis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.