Sisuturundus

Miks eelistada kumerat arvutiekraani tavalise asemel?

Arvutiekraanid on traditsiooniliselt alati olnud sirged ja enamik meist on sellega harjunud. Aina enam koguvad populaarsust aga kumerate ekraanidega kuvarid, mis on mitmel puhul paremad kui tavalised monitorid. MSI on selles vallas üheks eestvedajaks ja pakub kasutajatele suurt valikut kumeraid kuvareid.

Mille järgi valida?

Ekraani kumerust määratakse raadiusega, mida mõõdetakse millimeetrites ning tähistatakse kujul „4000R“. Kusjuures, mida väiksem on antud number, seda suurema kumerusega ka ekraan.

Monitore pakutakse üldjuhul vahemikus 4000R kuni 1000R, kuldseks keskteeks peetakse aga 1800R kumerusega ekraane.

Kumer monitor ei moonuta pilti

Üheks eeliseks kumeral ekraanil sirge ees on see, et kaarduvad servad ei moonuta kuvatavat pilti. Hea näide elus enesest on näiteks kinode ekraanid – ka seal kasutatakse kumeraid ekraane, just sellel põhjusel, et pilt oleks igalt poolt saalist kõigile vaatajatele võrdselt ühesugune.

Kumer ekraan ei väsita silmi

Kuna sirge ekraani servad asuvad meie vaateväljast kaugemal, on nende jälgimine silmale väsitavam. Kumer monitor järgib aga silma loomulikku kuju ning vähendab pingutust nende äärealade jälgimisel.

Samuti annab kumerus kasutajale kvaliteetsema kogemuse, kuna pilt silma vaateväljas on ühtlaselt samal kaugusel.

Parem mängukogemus

MSI on oma monitoride arendamisel palju rõhku pööranud just mänguritele. Kui sirge ekraani puhul on vajalik paratamatult pead keerata, et toimuvaga kursis olla, siis kaardus monitor vähendab oluliselt seda vaeva. See võimaldab ka kiiremini ekraani servades olevale tegevusele reageerida.

Kasulik on kumerus ka seetõttu, et aitab vähendada värvide ja toonide hägustumist just servades. Tänu väiksemale nurgale on need sama selged ja loomulikud nagu otse vaadates paistev ekraanipilt.

Kusjuures kasutajad ei pea piirduma ainult ühe ekraaniga. MSI ekraane võib paigutada ka kahe või kolme kaupa ning oma mängukogemust selle abil veelgi enam täiustada.

Kust osta?

MSI kumerad mängurimonitorid koguvad aina enam populaarsust ning on kasutajate seas väga hinnatud. Kooli alguse puhul pakutakse aga kõigile võimalust ekraane soodushinnaga soetada.

Kui kumerad ekraanid tekitasid sinus huvi, saad MSI mudelitele pilgu peale visata ja osta Euronicsi ning Arvutitarga poodidest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.