Unistad karjäärist tarkvaraarenduses: Solita Akadeemia pakub tasustatud koolitust ja tööd

Juba 2022. aasta kevadel käivitub järjekordne Solita Akadeemia programm. Kui varasemalt on viidud läbi andmesüsteemide ehk Data akadeemiaid, siis seekord on teemaks tarkvara arendus ehk Development Academy. 

Akadeemiasse otsitakse osalejaid, kes soovivad alustada karjääri tarkvara arenduse valdkonnas. Solita tiim on rahvusvaheline ja ka seekordne Development Academy toimub koostöös Solita Eesti ja Soome tiimidega.

Mis on Solita Akadeemia?

Solita Akadeemia on koolitusprogramm, mille käigus omandatakse praktilised oskused töötamiseks tarkvaraarenduse projektides. Omandatakse nii tehnilised kui projektitöö oskused. Programm koosneb 5–6nädalasest õppest, mis sisaldab nii teoreetilist osa kui ka praktilisi harjutusi, sellele järgneb iseseisev õpe ning töö alustamine kliendi projektis. 

Solita on rahvusvaheline IT ja andmesüsteemide arendusteenuseid pakkuv ettevõte, kelle klientideks on suured organisatsioonid Põhjamaades, Eestis ja Lääne-Euroopas. Solita peakontor on Soomes, Tamperes. Seega asuvad ka akadeemia lõpetajad tööle Soome, Rootsi või mõne teise Lääne-Euroopa suurfirma projektitiimi.

Solita on korraldanud akadeemia programme juba üle viie aasta. Alates 2021. aastast on akadeemiaid viidud läbi ka Eestis. Kahe esimese Data akadeemia vilistlased on programmi edukalt läbinud ja asunud ametisse suurte Rootsi ja Soome kontsernide projektidesse ning nende töö on saanud palju positiivset tagasisidet.

Miks kandideerida Solita Akadeemiasse?

Solita akadeemia lõpetanud töötavad projektides, mis mõjutavad sadade tuhandete või miljonite kasutajate elu. Loe projektidest täpsemalt SIIT. 

Koostöö rahvusvaheliste suurfirmadega annavad kogemuse, mida on Eestis võimalik saada väga vähestes töökohtades.

Solita spetsialistid on omas valdkonnas Põhjamaade ja Baltikumi ühed parimad. Koos Solita avatud ja üksteist abistava kultuuriga tähendab see võimalust õppida ja saada abi oma valdkonna tippudelt. Loe Solita tarkvaraarenduse spetsialistide mõtteid SIIT.

Solita töökeel on inglise keel. Tiimides on tavaliselt inimesi erinevatest asukohtadest ja erinevatest rahvustest. Sageli tähendab see ka võimalust töötada koos töökaaslastega või klientidega näiteks Helsingis, Stockholmis, Tamperes või Göteborgis.

Solitas töötamisest saad rohkem lugeda SIIT.

Tehnoloogiad, mida kasutatakse Solita akadeemias ja hiljem projektides, on tänapäevased. Arendatakse palju avalikus pilves paiknevaid süsteeme. Kasutataks agiilseid metoodikaid ja modernseid arendusvahendeid.

Solita Akadeemia on tasustatud. Akadeemiasse õppima asumisel sõlmib Solita osalejatega töölepingu ja maksab neile palka. Pärast akadeemiat jätkub töö juba kliendiprojektides tavalise töösuhte formaadis.

Loe akadeemia kohta lähemalt ja kandideeri SIIN.

Mis saab pärast akadeemiat?

Loomulikult ei lõppe areng Solitas pärast akadeemia programmi läbimsit ja esimest projekti. Vastupidi – Solitas usutakse, et ettevõtte töötajad tahavad õppida, proovida uusi lahendusi, saada uusi kogemusi ning töötada uute inimestega terve oma karjääri jooksul. 

Arenguvõimalused ja tugi toimib Solitas kahel viisil. Esmalt annavad kliendiprojektid võimaluse näha ja õppida uut. Solital on sadu kliente ja töö erinevate projektide, erinevate organisatsioonide, eri rahvuste, eri riikide ja erinevate tehnoloogiatega tähendab võimalust kogeda pidevalt midagi huvitavat.

Teisalt on Solitas mitmeid arenguprogramme ja tehnoloogia kildasid, mille kaudu toetatakse töötajate arengut. Loe Solita Growth Academy’st ja teistest arenguvõimalustest lähemalt SIIT.

Solita soov on, et ettevõttes arenetaks õppijatest õpetajateks. Seega pakutakse ka palju võimalusi jagada oma teadmisi teistele. Näiteks seminaridel, klientide konsultatsiooni ja koolitusprojektides ning koostööprojektides ülikoolidega.

Akadeemiast otse suurkliendi projekti arendajaks

Egle Palk liitus Solita Data akadeemiaga 2021. aasta kevadel. Nüüdseks on temast saanud andmelao arendaja, kes töötab Rootsi suurkliendi projektis.

Eglet on alati andmetega seotud valdkonnad huvitanud ja seetõttu jäi Solita talle silma juba ammu enne akadeemiasse kandideerimist. “Mind paelus kõige rohkem just see, et enesearengu võimalus on lõputu, kuna erinevaid tehnoloogiad on väga palju, mida on võimalik aja jooksul selgeks saada,” avaldab Egle.

Ta täpsustab, et akadeemia puhul üllatas kõige rohkem see, kui suure innuga ollakse valmis õpetama, toetama ja küsimustele vastama. Kõikidel lektoritel on suur kogemustepagas ning nad valdavad oma teemasid äärmiselt hästi.

“Kogu periood, mil ma programmi läbisin, oli pingetest vaba ja väga põnev, kuna sain ülevaate nii põhilistest metoodikatest ja tehnoloogiatest (nt Azure, Snowflake, Data Vault modelling) kui ka Solita kultuurist, väärtustest ja inimestest. Lisaks oli hea see, etteekonda ei tulnud läbida üksi, vaid kõrval oli kümmekond teist sarnaste eesmärkidega noort.”

Peale akadeemiat koolitati Eglet kasutama master data management tööriista Semarchy’it, mille arendajaks ta esialgselt kliendi projekti värvati. See andis põhja, mille pealt tööd alustada. Uuest aastast jätkab Egle aga andmelao arendajana, tänu millele saab näha projekti hoopis teise nurga alt.

“Kuna minu projektis on rahvusvaheline meeskond (eestlased, soomlased ja rootslased), siis töötamine toimub kaugelt ja enamasti me kliendi juures koha peale ei käi. Vaatamata sellele on meie tiim väga lähedane, õhkkond on positiivne ning vanemtöötajad leiavad alati aega, et juhendada ja nõu anda.”

Solita andmeinseneri Martin Meisalu kogemusest saad lugeda SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.