Sisuturundus

Värbamisrakendus MeetFrank toob Euroopa tööpakkumised peopesale kätte

MeetFrank on nelja tegutsemisaastaga jõudnud üle Euroopa 450 000 talendi ja 3000 ettevõtteni. Möödunud aastal otsustas värbamisplatvorm liituda Huawei ametliku rakendustepoega AppGallery, et veelgi rohkematele inimestele moodsat töö otsimise kogemust pakkuda.

AppGalleryga liitumine võimaldab jõuda rohkemate kasutajateni

MeetFranki turundusjuht Mikko Leo Selg räägib, et alates ettevõtte asutamisest on ettevõtte missiooniks olnud muuta tööturgu läbipaistvamaks.

MeetFranki rakendus aitab tööotsijatel leida anonüümselt ja automaatselt neile sobivaid tööpakkumisi ning jälgida tööturu trende, näiteks enda eriala palgataset. Lisaks Eestile on MeetFranki põhilised turud Soome, Läti ja Leedu, kuid platvormi kasutatakse värbamiseks üle Euroopa.

“Kuna Huawei seadmetel on Eestis ja ka Baltikumis tervikuna märkimisväärne turuosa, siis on AppGalleryga liitumine peaaegu aasta tagasi võimaldanud meil jõuda rohkemate kasutajateni,” sõnab Selg.

Huawei Mobile Service’i äriarenduse juht Vitali Donskoi kinnitab, et 2018. aastal turule tulnud AppGallery on kasvanud tänaseks maailma suuruselt kolmandaks ametlikuks rakendustepoeks. “Meie rakendustepoodi kasutab ühes kuus pool miljardit unikaalset kasutajat üle maailma ja uute kasutajate arvud on pidevas tõusujoones. Näiteks kasvas Euroopa kasutajate arv möödunud aastal üle 42 miljoni, mis oli 61,5% suurem võrreldes varasema aastaga,” avab Donskoi statistikat.

Liitumist toetatakse igal sammul

MeetFranki turundusjuhi sõnul on App Galleryga liitumise protsess väga lihtne ja ei nõua märkimisväärset lisapingutust arendusmeeskonnalt.

Donskoi selgitab, et Huawei eesmärk on pakkuda kõigile rakenduse pakkujatele ühest kohast terviklikku operatiivset tuge, mis hõlmab kogu tsüklit alates ideest, arendamisest ja levitamisest kuni töötamise ja andmeanalüüsini välja.

Ta lisab, et igas riigis töötab eraldi meeskond, mis toetab kohalike äppide arendajaid sisu ühildamisel Huawei seadmetega.

Huawei on loonud partnersuhted juba 2,3 miljoni arendajaga üle maailma ning tegutseb aktiivselt selle nimel, et lisada AppGallery platvormile üha enam olulisi kohalikke äppe, mida inimesed on harjunud igapäevaelus kasutama.

“Mida enam kasvab Huawei seadmete kasutajate hulk Eestis, seda enam näevad ka teenusepakkujad vajadust olla enda rakendusega kohal AppGallery valikus.” 

Vastutulelik reklaamipoliitika

Kõigil ametlikel rakendustepoodidel on erinev reklaamipoliitika, Huawei on võtnud nõuks toetada enda partnereid AppGallery keskkonnas tasuta reklaamidega, erinevate tugiprogrammide ja turundusega. See võimaldab kiiremini jõuda võimalikult paljude AppGallery kasutajateni, globaalselt laieneda ning uusi turgusid vallutada.

“Huawei on tulude jagamisel väga vastutulelik – 80%-st reklaami- või müügitulust 20% jagame partneritega, mis on turu keskmisest kõrgem,” selgitab Donskoi.

Ka MeetFranki esindaja Mikko Leo Selg tõstab Huawei pakutavast toest rääkides esile erinevaid reklaamivõimalusi App Gallerys: “Oleme Huawei initsatiivil teinud paaril korral kampaaniaid Baltikumis ja Skandinaavias, sellist tuge konkureerivad rakendustepoed kahtlemata ei paku!”

Nii rakendused kui rakendustepood on pidevas arengus

MeetFrank rakenduse viimastest uuendustest rääkides toob Selg välja, et alates möödunud sügisest on lansseeritud mitmeid uusi funktsioone kogukonna võimestamiseks.

“Ühe uue võimalusena saavad tööotsijad nüüd anonüümselt ettevõtetele küsimusi esitada juba enne töökohale kandideerimist. Funktsiooni eesmärgiks on anda kandidaatidele rohkem taustainfot töökoha ja ettevõtte kohta, et nad saaksid langetada teadlikkumaid otsuseid.”

AppGallery rakendustepoel on üle maailma enam kui 530 miljonit aktiivset kasutajat. 2020. aastal tehti AppGalleryst allalaadimisi 384,4 miljardit korda, kusjuures keskkonnas on praegu enam kui 120 000 rakendust. Viimase aastaga kasvas AppGallerys allalaadimiste arv Baltikumis rohkem kui kaks korda ning tõus jätkub pidevalt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.