Arvustus: Reval Takso uus koduäpp Taxigo kõlbab kasutada küll ja on ühes asjas isegi parem kui Taxify

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
taxigo1.png

Eile õhtul tuli uudis, et taksofirma Reval Takso lahkub Taxifyst ja hakkab kasutama äppi nimega Taxigo. Mis asi see Taxigo on ja kas seda kõlbaks ka kasutada? Me proovisime järgi.

Taxigo on lühidalt öeldes üks Taxify konkurentidest, mis on saadaval nii Androidile, iOSile kui Windows Phone'ile, aga miinusena toimib vähemalt esialgu ainult Tallinnas.

Äpp on selge ja lihtsa kujundusega ega annagi võrrelda selle õudusega, mida Tallinki ja Tulika kasutatav Taxofon pakub. Taxigo tundub olevat korralikult tehtud äpp.

Nagu ikka sellistes äppides, tuleb käivitamisel sisestada oma nimi ja telefoninumber, seejärel valida kaardilt oma asukoht või sisestada see tekstina, kusjuures kõlbavad nii aadressid kui Google Mapsi jaoks tuntud asukohad ja ettevõtted.

Puhutko suomea?

Pärast suure oranži nupu "Edasi" vajutamist näitab ta läheduses olevad taksosid, enamusest autodest on ka fotod ning iga auto juures kirjas, kui kaugel ta on ning kui palju selle taksoga sõitmine maksab. Huvitaval kombel sel hetkel ühtegi Reval Takso autot pakkuda polnud, aga võtsime ühe teise firma oma. Takso pildile vajutades näeb ka, mis keeli juht räägib.

Taksosid saab filtreerida ka selle järgi, kas soovid odavat taksot või taksot, kus saab kaardiga maksta. Nende kõrval on veel ikoon minubussiga, mis näitab seitsmekohalisi taksosid. Testimise ajal oli seal valida kolme Opel Zafira vahel, mis järelikult on küll seitsmekohalised, kuid Zafirade lisakohad on pigem lastemõõtu.

Meie lühike test näitas, et Taxigo töötab küll. Pakkus reede lõuna ajal Tallinna kesklinnas välja hulga taksosid ning tellitud takso saabus ka ilusti kohale, kusjuures tema teekonda sai pidevalt kaardilt jälgida. Mõned asjad on Taxigos isegi paremad kui Taxifys, näiteks saab juhile saata otse läbi äpi täpsustavaid sõnumeid, mis talle otse autos oleva telefoni või tahvelarvuti ekraanile ilmuvad. Taxifys sellist võimalust ei ole.

Mõned asjad on ka kehvemini kui Taxifys, näiteks ei ole otse äpis sõidu eest maksmise võimalust ja pärast sõidu lõppu ei saa Taxigost e-postile tšekki sõidu andmetega. See on kindlasti ebamugav neile, kellel on vaja neid raamatupidamisele esitada. Üks veider nähtus on ka see, et iOSis on äpp millegipärast inglisekeelne, kuid Androidis toimib ilusti eestikeelsena.

Miks peab olema neli taksoäppi?

Üldiselt ei tohiks aga Taxigo äpp ise saada kellelegi takistuseks takso tellimisel. See äpp töötab ja kuigi väikeste miinustega, siis üldiselt pole suurt vahet, kas tellida Taxifyst või Taxigost. Peaasi, et mitte Taxofonist.

Eraldi küsimus on aga see, kui palju taksoäppe ühe väikse riigi kodanikul oma telefoni siis õige vaja on. Kui Kutsu Takso ka seltskonda arvata, siis on konkurente praegu juba vähemalt neli ning Uber on viies. Selle äpirivi telefonis vaatamine tekitab juba stressi. Konkurents on tore, aga uued tegijad peavad ilmselt päris palju vaeva nägema, et saada inimeste jaoks selleks üheks äpiks, mida nad enamjaolt takso tellimiseks kasutavad.

Äpi tegemine on üks asi, aga selle massidesse viimine hoopis teine. Samas olukorras on ka taksojuhid, kellel on kaks-kolm taksoäppi pidevalt paralleelselt käimas. Veider olukord, aga küllap konkurents mingi ajal asjad paika paneb. Senikaua aga tõmbame muudkui äppe ja ootame, äkki tahab veel keegi endale taksoäppi teha.

Jah, osta,

sest Taxigo näeb täitsa hea välja ja on lihtne kasutada. Samas pole ühtegi otsest põhjust, miks teda eelistada teistele äppidele peale selle, et sa tahad just sõita mõne Taxigos oleva firma taksoga. Aga see võib ju olla põhjus küll.

Taxigo

Hindtasuta
PlatvormidAndroid, iOS, Windows Phone

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.