Meie proovisõit kulges nullilähedase temperatuuriga Tallinnas ja Harjumaal, kus me akut sajast nullini tühjaks sõita ei saanud ja lõplikku aku mahutavust kontrollitud eksperimendiga esitada ei saa. Ent auto näitas sellistes tingimustes, et 100% peale laetud akuga saab sõita 185 kilomeetrit.
Igasugune kilomeetrinäit elektriautos on prognoos varasema sõiduajaloo põhjal, aga üldjoontes püsis see stabiilsena. Kui akus oli 40% energiat, oli sõiduulatus veel 78 kilomeetrit.
See näitab, et talvistes oludes on Ioniqu reaalne läbisõit rohkemgi kui Leafil, mis on igatahes väga tugev tulemus. Tallinnast Tartusse saab sellega ju ilusti.
Mõningane skepsis siiski jäi, sest eelnimetatud numbrite juures oleks auto “kütusekulu” 15,1 kWh/100 km, mis tundub üllatavalt vähe. Kui veidi agarama sõidu korral tõuseks see näiteks kasvõi 18 kWh/100 km peale, siis oleks reaalne läbisõit 155 kilomeetrit.
5. Kõik muu? Väga normaalne auto
Ioniqu sõiduomadused on nagu elektriautol ikka: hea kiirendus ja vaikne sõit. Mõnevõrra üllatas, et sedaankerega Ioniq ei saanud näiteks kiirenduses vastu pisikesele luukpärale e-Up. See-eest bensiini- või diiselmootoritega autodel on muidugi Ioniquga raske linnakiirustel sammu pidada, sest elektriauto paneb lihtsalt kohe kogu jõu mängu. Ka maanteel möödasõitude tegemine pole Ioniquga mingi mure.
Meie testis oli kõrgema varustustasemega kallim Ioniq ja see pakkus mugavusi nagu ventileeritud istmed, soojendusega rool, sõidurea ja pikivahe automaatne hoidmine ning muud taolist. Muidugi on olemas ka Android Auto ja Apple CarPlay liidesed. Interjöör on üsna viisakas ja kvaliteetne, kuigi igav.