Fortumo otsib vastutusvõimelist arendajat, kes võib ka balletti tantsida

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Siin on Fortumo Merchant Services tiim, kes otsib endale ühte toredat liiget juurde.

Mobiilimakseid vahendav Fortumo otsib oma Tartus asuvasse kontorisse natuke ebatavalist arendajat. Ühest küljest peaks ta kirjutama üle maailma asuvatele klientidele teenuseid, teisest küljest aga leidma üles kohad, kus asjad on tehtud liiga keeruliselt või logisevalt ning pakkuma välja, kuidas kõike saaks paremini teha.

Keda täpselt vaja on ja milline on töö Fortumos, räägib Merchant Services tiimi juht Toomas Välja.

Keda sa oma tiimi Fortumos otsid?

Ma otsin oma tiimi seenior tarkvaraarendajat. Fortumol on kliendid alates väiksematest portaalidest kuni Spotify ja Google’ini välja. Meil on arenduses tööl 20-25 inimest ja nad jagunevad kolmeks: platvormitiim, operaatori ja Fortumo vahelise ühendusega tegelev Connectivity Development ja minu tiim ehk Merchant Services.

Meie tegeleme kõigega, mis puudutab klienti ja meie käes on ka raha lugemine, raportid, klientide dashboardid, nende kasutatavad APId ja nii edasi.

Otsime tarkvaraarendajat, kes põhiliselt kirjutaks backendi koodi. Meie tech stack on enamjaolt pilves, Amazoni AWSis ja see inimene kirjutaks igapäevaselt teenuseid meie klientidele.

Nii et see pole päris tavaline arendaja töö?

Jah, meil on arendaja käes natuke rohkem vastutust, kui traditsioonilises arendusettevõttes. Mina kui tiimijuht vastutan selle eest, et meil oleks pikemalt plaanid paigas ja töö ees, aga see, mida täpsemalt teha ja kuidas teha, on arendaja käes ehk ta teeb ka osaliselt analüütiku ja osaliselt tehnilise projektijuhi tööd. See pole vaid hommikust õhtuni puhtalt koodi kirjutamine.

https://www.youtube.com/watch?v=6K1_5Mqx7D8

Millised selle inimese oskused ja taust peaks olema?

See inimene peaks olema selline, kes ei salli status quod ja kes ei taha teha asju nii, nagu neid on kogu aeg tehtud lihtsalt sellepärast, et nii on kogu aeg tehtud. Lisaks oleme selleks positsiooniks oma värbamisradarid häälestanud sellise inimese poole, kellel oleks potentsiaali kasvada technical lead ametikohale.

Ta peaks vaatama, mida saab paremaks teha, tõstatab tiimile ning mulle tarkvara kitsaskohti ja kannustab oma kolleege, et need asjad ka tehtud saaks. Ma olen ise küll arendajast kasvanud tiimijuhiks, aga kuna ma päris iga päev ise kättpidi koodis ei surfa, siis mina neid asju alati ei näe. Ta peaks suutma selliseid küsimusi tõstatada ja seletada ära, et vaat see on vajalik ära teha. Nii et vedaja ja kaasatõmbaja iseloom on siinkohal kõrgelt hinnatud.

Aga tehniliselt, millised keeled, milline kogemus?

Tahaks, et ta oleks kindlasti teinud varem Javat, me oleme võtnud suunaks omal kõik uued asjad Javas kirjutada ja katsume koodi kvaliteedi suhtes üpris pedantsed olla.

Meil on kasutusel tööriistad staatilistest koodianalüsaatoritest kuni continuous integrationini välja. Kindlasti oleks pilvespetsiifika tundmine kasuks. Me kasutame messaging queuesid ja meie arhitektuur on service oriented architecture ning mikroteenuste suunitlusega, mis teevad oma asja ja suhtlevad kas HTTP või messaging queue kaudu. See on võib-olla natuke teistsugune paradigma, kui mõni arendaja harjunud on.

GALERII: Kuidas Fortumos töötatakse ehk kontor on värviline ja täis rõõmsaid inimesi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.