Tule tööle: Nortalis saad testida tarkvara, mida isegi su vanaema kasutab!

Eestis on üks meeskond, kelle poolt arendatavatele tarkvarale ja teenustele tugineb terve Eesti e-riik ning mõistagi tegutseb see tiim Nortalis. Kui ka sina tahad, et su töö puudutaks pea iga inimest siin riigis, siis on avanenud võimalus selle tiimiga liituda! Millega tiim igapäevaselt tegeleb ja kuidas Nortalis töö käib, saad pikemalt lugeda allpool.

Kus on tühi koht ehk keda Nortal täpsemalt otsib?

Nortali kasvavas eID meeskonnas on 30 inimest, kuid meil on vaja veel ühte kogemustega QA spetsialisti. Tuleb märkida, et QA roll Nortalis on palju suurema kaaluga kui võiks arvata. Me hindame üle kõige initsiatiivi, nii probleemide lahendamisel, uute testimisviiside leidmisel, enesearengus kui mujal. Seega anname QA spetsialistile üpriski vabad käed, sest toetame Nortalis probleemide lahendamisel töötajate ja testijate vabadust. Lõppeesmärk on ju meil kõigil ühine: saada valmis üks väga võimas infosüsteem, millest inimestele reaalselt kasu on.

Kirjelda natuke projekti, millega QA liituks?

eID tiim annab oma panuse usaldusväärse ja toimiva e-riigi arengusse. Arendame tarkvara eelkõige kahele suurele kliendile – Riigi Infosüsteemi Ametile ja AS SK ID Solutions’ile. Kuna projekte on erinevaid, siis jaguneb eID tiim omaette väiksematesse tiimidesse. Tegeleme sisuliselt kõikide elektroonilise identiteediga seotud teemadega, millele meie e-riik rajatud on – alates elektroonilise identiteedi väljastamisest kuni digiallkirjastamiseks ja turvaliseks autentimiseks mõeldud tarkvara ning X-tee lahendusteni välja.

Milliste tehnoloogiatega teie QA spetsialistid töötavad?

Meie eID projektides testitakse peamiselt back-endi, front-endi testimist leidub vähem. Pühendume oma projektides automaattestimisele, mistõttu oleks oluline, et saabuvale QA spetsialistile see maailm võõras poleks. Erinevates projektides on testimiseks kasutusel Python, Cucumber, REST Assured, Groovy, JUnit, Gatling jms tehnoloogiad, lähtutakse behaviour-driven development printsiipidest. eID meeskonnas on juba ees ootamas viis abivalmis QA spetsialisti, kes on alati valmis uut tulijat valdkonna eripäradega sina peale aitama – olulisimad on inimese tahe uut omandada ja julgus küsida.

Miks liituda just eID tiimiga?

eID maailm on kirev ja väljakutsuv. Nortalis saab ainulaadse võimaluse ennast selle valdkonnaga süvitsi kurssi viia. Meie meeskonna poolt arendatavale tarkvarale ja teenustele tugineb terve Eesti e-riik. Ilma elektroonilise identiteedita jäävad kasutamata internetipank ja eKool, allkirjastamata palgalisa leping ning valimispäeval andmata e-hääl. Niisiis on eID meeskonnas oma tööga võimalik mõjutada peaaegu igat inimest Eestis väga isiklikul tasandil.

Projektide mitmekesisus tiimis tähendab, et meie inimestel on võimalus kokku puutuda paljude erinevate tehnoloogiatega ja võtta luubi alla väga erinevaid ja huvitavaid eID lahendusi.

Siin on juba ees ootamas spetsialistid, kes mõistavad teemasid peensusteni ning ei ole kadedad neid teadmisi jagama. Seejuures on õhkkond vaba ning päeva lõpus kogunevad soovijad ühiseks lauamänguks, et sujuvalt tööolekust vabaajarežiimi üle minna.

Aga miks tulla just Nortalisse?

Nortal on rahvusvaheline firma (hetkel on meil üksused kümnes riigis), millel on tahe ja suutlikkus ellu viia väga olulisi ja keerukaid projekte nii avalikus kui erasektoris, mille mõju on tunda paljudes valdkondades.

Nortalis teatakse, et QA spetsialistidel on väga suur roll kvaliteetse tarkvara arendamisel. Seetõttu investeeritakse siin väga palju QA-de professionaalsesse arengusse. Tallinna ja Tartu peale kokku on ligi 50 testijat, kelle abil leiab alati ükskõik millisele testimisalasele küsimuse vastuse. Nortali QA spetsialistid on nagu omaette hõim, kus toetatakse üksteist ja kelle tarkusest sünnib ühine teadmiste varaait.

Alati saab midagi uut õppida, kui vähegi uudishimu ja initsiatiivi näidata. QA-del on palju põnevaid ühisüritusi – koostestimised, koolitused, ühised lõunad, raamatuklubi ning iga-aastane testijate päev. Lisaks toimub regulaarselt ka teiste valdkondade välgukõnesid, töötubasid, ettekandeid ja muud põnevat. Nortal võimaldab aega ka isiklikuks arenguks endale vajalikuna tunduvas ja huvipakkuvas teemas – selleks on igakuiselt ette nähtud kaheksa tasustatud töötundi.

Inimestel on võimalus oma projektisiseselt kätt proovida ka teiste rollidega ning meie uus QA spetsialist ei pea jääma ainult testija kingadesse. Ta saab areneda ka teistes suundades, nii analüütiku, kuid miks ka mitte arendaja rolli, kõike vastavalt tema enda huvidele ja tugevustele. Uuel tulijal saab olema üsna suur autonoomia ja ka vastutus otsustada, kuidas täpselt suunata projekt võiduka lõpuni.

Kuigi eID valdkond on piisavalt lai, mistõttu siin vaevalt huvipakkuvad teemad otsa saavad, ei maksa märkimata jätta, et Nortali siseselt on alati võimalik liikuda järgmisesse põnevasse tiimi, kus avaneb täiesti uus maailm. Rahvuvahelises ettevõttes tähendab see võimalust, et oma järgmise projekti võid leida kasvõi Botswanast.

Millised on need hüved, mida sa Nortali puhul välja tooks?

Nortali palgad on kahtlemata konkurentsivõimelised ja alati läbiräägitavad. Tööaeg on paindlik ja võimaldab kergesti ka töö kõrvalt end õppimisele pühendada.

Nortal korraldab legendaarseid pidusid, olgu selleks iga-aastane Nortali gala või kevadine grillpidu. Lisaks toimuvad ka tiimisisesed üritused nii ametlikumas kui vabamas vormis, näiteks on eID tiimis traditsiooniks saanud suhteliselt sage koogisöömine.

Töötajatel on võimalik nautida nii Nortali poolt võimaldatavat massaaži, kui ka liituda soodustusi pakkuva spordiseltsiga või Nortali regulaarselt koos käivate spordivõistkondadega. Kontor on loomasõbralik. Nortalis on iganädalaselt nii puuvilja- kui ka kommipäevad.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.