Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo tutvustas eile oma plaani, kuidas panna uue hooga käima suure ühiskondliku mõjuga IT-projektid, millesse suunatakse järgmistel aastatel täiendavalt 10 miljonit eurot aastas. “See on juba kokku lepitud ja kindel, et lisaks senisele e-riigi arendamisele tuleb igal aastal 10 miljonit juurde. Mille vahel see täpselt jaotub, selle üle veel arutame,” kinnitas Palo lisarahastuse laekumist.
Mida siis 10 miljoniga aastas saab? Palo kabineti ettepanekud jaotuvad kuude valdkonda, mis peaks olemasolevaid ettevõtmisi edasi innustama või uusi projekte sünnitama.
1. Paneme ettevõtjad arvuteid kasutama
Esimene siht on aidata järgi Eesti ettevõtteid, kellest Palo sõnul 95% on 1–10 töötajaga ning ei kasuta digitaaltehnoloogiaid. Kui Eesti e-riiki tuuakse edetabelites ja uuringutes välja eduloona, siis ettevõtjad ei kipu oma tegevust uuendama. Lahendusena luuakse nelja aastaga tööstusettevõtete digiteerimise platvorm, mis tähendab nii ettevõtjate ja teadusasutuste koostöövõrgustikku, teavitustegevusi, koolitus- ja õppeprogramme, auditeid ning ettevõtetele antavaid toetusi. Kokku on eelarve nelja aasta peale 7 miljonit eurot.