Kui mobiilse interneti puhul sõltub ühenduse kiirus ja mahud levist ning naabruses olevatest teistest kasutajatest, siis fiiberoptilise ühenduse puhul selliseid piiranguid sisuliselt pole. Üle ühe kanali liigub nii internet, teleteenused, telefon kui kogu muu side.
“Valguskaabli läbilaskevõime on praktiliselt piiramatu,” seisab DigiMaa projektilehel. “Läbi selle mahuvad kõik teenused nii täna kui ka aastate pärast ning sellel puuduvad mahupiirangud. Kuna valguskaabli ühendus on saamas majale sama oluliseks kui elekter või vesi, siis tõstab lairibaühenduse olemasolu ka kinnisvara väärtust.”
Pärast valmimist saab võtta soovitud internetipaketi
DigiMaa projektiga ehitatakse valguskaabel vaid sooviavalduse ehitanud majadeni. Seejuures soovitatakse võrguga liituda ka neil, kes plaanivad oma krundil majaehitusega alustada hoopis tulevikus või koheselt internetiühendust ei vajagi.
Võrgu ehitamine algab plaani kohaselt 2018, selle järel saab iga liitunu võtta internetiühenduse teenuse mõnelt olemasolevalt firmalt nagu Starman, Telia, STV, Tele2 vms.
Lõpptarbija midagi võrgu kasutuse eest eraldi maksma ei pea, teenusepakkujaid saab vahetada vastavalt eelistusele.
Liitunud vallad
Viimaste andmete järgi on DigiMaa projektiga liitunud üle 14 000 inimese. Liitumine kestab kuni 2017. aasta 31. augustini siin: https://digimaa.ee/kysitlus.
Liituda saab ainult neis omavalitsustes, kes DigiMaa projektis Harjumaal osalevad (praeguse halduskorralduse järgi):
- Aegviidu vald
- Anija vald
- Harku vald
- Jõelähtme vald
- Keila linn
- Keila vald
- Kernu vald
- Kiili vald
- Kose vald
- Kuusalu vald
- Loksa linn
- Maardu linn
- Nissi vald
- Padise vald
- Paldiski linn
- Raasiku vald
- Rae vald
- Saku vald
- Saue linn
- Saue vald
- Vasalemma vald
- Viimsi vald
- Tallinna linna Pirita linnaosa