Veel 10 elementaarset rakendust, mis peaksid iga kasutaja nutitelefonis olema

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
17027851954_2c4b643f0f_o.jpg

Hiljuti tõime teieni13 kasulikku rakendust, mis igas nutitelefonis võiksid olemas olla. Saime sellele lugejatelt hulgaliselt tagasisidet ja kuna onselge, et 13 rakendusega piirdumine ei ole sobilik ning nutimaailmas leidub veel palju väga häid ning kasulikke rakendusi, tutvustame nüüd veel kümmet rakendust, mida lugejad meile soovitasid.

Inoreader

Inoreaderi näol on tegemist hea alternatiiviga Feedlyle. Inoreader on oma kujunduselt minimastlikum kui konkurent Feedly, kuid oma eesmärgi täidab ta siiski sama hästi. Pead vaid valima endale meelepärased uudisväljaanded ning justkui nõiaväel jõuavadki kõik uudised sinu nutiseadmesse.

Inoreader on saadaval nii Androidi kui ka iOSi jaoks.

Kiiruskaamerad

Kiiruspiirangud ei ole loodud loomulikult nalja pärast ning neist kinni pidamine on esimene samm turvalise liikluse suunas, kuid ajutise tähelepanu hajumise korral tuleb appi kiiruskaamerate eest hoiatavrakendus. Rakenduses on kaardistatud Eesti teedele paigaldatud kiiruskaamerad ning see hoiatab sind nende lähenemise korral. Lisaks sellele töötab äpp ka spidomeetrina.

Äpp on saadaval nii Androidi kui ka iOSijaoks.

Google Translate

Pole vast kedagi, kes Google’iimerelvast kuulnud poleks. See tõlkerakendus on kurikuulus hirmnaljakate ning veidrate tõlgete poolest, kuid siiski on tegemist ühe parima tõlkerakendusega, mis tasuta saada on. Lisaks 90 keele kirjalikule tõlkimisele on äppi sisse ehitatud veel mitmeid vahvaid lisavõimalusi.

Näiteks on võimalik telefoni kaamera suunata mõne sildi poole ning rakendus tõlgib selle sinu jaoks koheselt kiirelt ära. Eesti keelde ei suuda küll veel rakendus reaalajas tõlkida, kuid näiteks saksa keelest inglise keelde reaalajas tõlkimine tuleb suurepäraselt välja. Lisaks sellele on muidugi võimalik lasta äpil ka juttu pealt kuulata ning seejärel see tõlkida.

GoogleTranslate on saadaval nii Androidi kui ka iOSijaoks.

Google Authenticator

Oma kontode turvalisus peaks olema esmatähtis kõikidele. Esimene samm turvalisema konto poole on kindlasti tuge ning pikk parool, mis sisaldab tähti, numbreid ning sümboleid. Kuid vaid sellest ei pruugi piisata. Google Authenticator lisab teise kihi turvalisust. Oma meilikontole sisselogides pead esmalt sisestama oma parooli ning seejärel saadab Google sulle sõnumi koodiga, mis tuleb lisaks paroolile sisestada.

Süsteem töötab sarnaselt mobiil-ID’le. Google Authenticator on saadaval nii Androidi kui ka iOSijaoks.

HERE kaardid

HERE kaardid on hea alternatiiv Google Mapsile ning Waze’ile ning mis veel parem: kaardid on kättesaadavad ka ilma internetiühenduseta. Sul on võimalik oma teekond ette planeerida ning seda lausa rohkem kui sajas riigis. Lisaks sellele on võimalik enam kui 40 riigis saada asjakohast ning kiiret infot hetkeste teeolude kohta.

Rakendus on saadaval nii Androidi kui ka iOSijaoks.

Instagram

Piltide jagamine on tore ning Facebook on selle jaoks igati hea koht, kuid peab tunnistama, et Facebookisdomineerivad juba ammukõiksugu muusisulised postitused. Siin tulebki appi pildivõrgustik Instagram, mis on muuseas Facebooki oma

Instagram lubabkerge vaevaga pildi teha ning selle sõpradele vaatamiseks üles laadida. Lisaks saad soovikorral ka enne pildi postitamist seda meelepärast töödelda.

Rakendus on saadaval nii iOSikui Androidi jaoks.

Endomondo

Terves kehas terve vaim. Keha aitab tervena hoida loomulikult korralik trenn. Endomondo spordirakendus aitab treeningutel silma peal hoida. Rakendus mõõdab ning salvestab joostud, jalutatudvõi vändatud distantse. Lisaks ise oma treeningtulemustel silma peal hoidmisele saad ka saavutatud tulemusi teistega läbi erinevate sotsiaalmeediavõrgustike jagada.

Rakendus annab iga läbitud kilomeetri kohta märku ning lisaks saad pidada ka isikliku treeninglogi.

Rakendus on saadaval nii Androidi kui ka iOSi jaoks.

Pocket

Pocketi abil on sul võimalik oma lemmikartiklid, blogipostitused ning videod hiljem vaatamiseks salvestada. Ning mis veel parem: neid saab ka ilma internetiühenduseta endale sobival ajal ning sobivast seadmest vaadata. Möödas on ajad, kus pidid huvitavate asjade hiljem leidmiseks selle kas järjehoidjate reale lisama või lingi endale meilile saatma.

Rakendus on saadaval nii Androidi kui ka iOSijaoks.

Shazam

Kui sul ei ole midagi selle vastu, et sind restoranis imeliku pilguga vaadatakse, kui oma telefoniga kõlari all seisad, et sealt tuleva loo nime teada saada, siis on Shazam sinu jaoks õige. Ikka tuleb ette olukordi, kus kuuled kuskil mängimas mõnd toredat lugu, mille nime sooviksid teada saada. Shazam aitab. Suuna vaid nutiseade heliallika poole ning mõne hetkega mõtleb rakendus välja, mis looga on tegu.

Rakendus on saadaval nii Androidi kui ka iOSi jaoks.

Netflix

Netflix on Eestis juba veidiaega jõudnud laineid lüüa ning ilmselt on praeguseks hetkeks ka selgunud, kas see teenus on sinule sobilik. Kui leiad, et Netflixil on sinu elus koht, siis oleks ka mõttekas vastav rakendus telefoni paigaldada. Seeläbi on sul alati võimalik meelepäraseid filme ning seriaale vaadata, isegi siis kui juhtud kodust ning arvutist eemal olema.

Rakendus on saadaval nii Androidi kui ka iOSijaoks.

Fotod: tootjad, Flickr/Microsiervos

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.