Bang & Olufseni blogi

7 ikoonilist Bang & Olufseni toodet, mis andsid ajastu elektroonikadisainile uue suuna

1925. aastal alustasid kaks inseneri – Peter Bang ja Svend Olufsen kodupööningul esimeste raadiote kokkupanemist – niimoodi on alanud paljude tuntud tehnoloogiafirmade ajalugu – kes alustas pööningul, kes garaažis. Juba esimeste toodetega võideti tähelepanu – nii disaini kui kvaliteediga.

Siin on väike galerii ettevõtte seitsmest ikoonilisest tootest läbi ajaloo, mis muutsid maailma.

Beolit 39 – esimene bakeliidist moodsa korpusega raadio

Beolit 39 on raadio, mis lõi voolujoonelise disainiga koduseadmete moetrendi – ehkki plastmasskorpused polnud veel levinud, oli olemas samamoodi vormitav materjal bakeliit, millest sai teha ümarate äärtega ilusa raadio, mida ilmestasid kõlari silmapaistev rest ja neli pöördnuppu raadio osutiskaala all. Tol ajal oli sagedusskaala, kus peal maailma linnad, väga oluline, sest pikk- ja kesklainel võis kuulata raadiojaamu üle maailma.

Capri TV

Pealesõjaaegses televisioonibuumis 1950ndatel oli palju tegijaid, kuid väheseid ellujääjaid konkurentsitohedal turul. Bang & Olufsen jälgis teleri korpuste disainil valitsevaid mööblitrende ja kattis korpuse samasuguse moodsa kõrgläikelise puitmaterjaliga, nagu olid mööblisalongides kõige trendikamatel mööbliesemetel. Lisaks sai valida mudeleid nii lauale, oma jalgadel seisvatena või ratastel liigutatavatena. Samuti ei olnud Capril mingeid nupuridasid ega juhtimispaneele, juba siis tegi Taani elektroonikatootja minimalistlikke puhta disainiga koduseid tooteid.

Beogram 4000 – parim helikvaliteet, mille plaadilt välja meelitab

1970ndatel välja tulnud plaadimängija oli vähemalt kahes mõttes teedrajav – esiteks nägi see väga ulmeline välja ning teiseks oli tegemist Hi-Fi seadmega, mis meelitas vinüüli vagudest välja parima heli, mis võimalik.

BeoVision MX 2000 – puldiga ja automaatse kanaliotsinguga

1986. aastal vallutasid kodud värviteleviisorid. Bang & Olufsen tegi need lihtsalt kasutatavaks. Beovison MX 2000 pakkus ülimugavat lahendust, millest me enam ei ole nõus loobuma – teleripulti, mille abiga saab diivanilt tõusmata kanaleid vahetada. Kineskoopteler disainiti seninägematult õhukeseks, samuti oli sel stereoheli ja automaatne kanaliotsing. Kuna tagaosa oli disainitud püramiidjaks, mitte enam kastiks nagu vanasti, sai oma pildikasti paigutada mugavalt toanurka ning see võttis väikses korteris vähem ruumi.

Beocenter 9000 – kosmoselaev sinu kodus

1987. aastal hakkas Bang & Olufsen tootma seadet, mis ühendas kõik kodused muusikavajadused ja hetkel saadaoleva tipptehnoloogia ühte seadmesse. Juhtida sai tolle aja kohta ülimoodsa lahendusega – puutetundlike nuppudega, luugid ja katted olid motoriseeritud ja töötasid nagu mõnes kosmoseteemalises filmis. Siledate katteplaatide taga peitsid end AM/FM stereoraadio, Dolby ruumiline heli, kasseti- ja CD-mängija, multiroom-lahendus ning 2×30 W võimendi.

Beosound 9000 – ja muusikat jätkub kogu peoks

1996. aastal tuli välja Beosound 9000 – kuue plaadi mängija, mis vahetas plaate automaatselt ja tagas niimoodi katkematu heli terveks päevaks või õhtuks. Kuna PC-de ajastu oli alanud, sai ka oma arvutist helifaile muusikakeskusse saata, kasutades spetsiaalset pleilisti koostamise tarkvara Beolink PC 2.

Beovision Harmony – tänapäeva teler, mis pakib end ise lahti

Äsja välja tulnud uue teleri ekraan on hiiglaslik – 77 tolli. Beovision Harmony pakub kinokvaliteeti nii pildis kui helis ja seadme sisselülitamine on etendus omaette.

Ekraani katvad kõlaripaneelid liiguvad end kaheks pöörates ekraani alla ja tõstavad ekraanipaneeli kõrgemale. Nii on ooteolekus ekraan osaliselt justkui kõlaripaneelide taga peidus ja võtab vähem ruumi. Mängima hakates aga muutub seade oluliselt suuremaks.

Bang & Olufseni uusi tooteid saab ise järgi proovida Endla 16 asuvas Bang & Olufseni salongis, kus oma ala spetsialistid annavad valiku tegemisel asjalikku nõu või osta nii kohapealt kui www.miterassa.ee e-poest koos kõigi vajalike lisadega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.