Bang & Olufseni blogi

Beosound Explore – hästi disainitud soomukiga matkale

Bang & Olufseni kõlareid on harjutud pidama stiilse elutoa kaunistuseks, kuid Taani tippdisainiga elektroonikaseadmete tootjal on varuks ka karmides oludes hästi vastu pidavaid seadmeid, mille võib kaasa haarata mõnele ekstreemsemale retkele. Äsja uuendaski tootja oma seadmevalikut eriti tugeva juhtmevaba kõlariga Beosoud Explore.

Lühidalt on Beosound Explore veekindel traadita Bluetooth-kõlar, mis mõeldud seiklusteks ja kestab ühe laadimisega kuni 27 tundi. Seega sobib ka pikemateks retkedeks ja lausa mitmepäevasteks väljasõitudeks.

Mai lõpus esitletud uus seade on löögi-, vee- ja tolmukindel ning sellest kõigest hoolimata lubab tootja, et helikvaliteedis järeleandmisi ei tehtud. Tavaliselt võib veekindlus alla viia heli selgust ja teravust.

Korpus on valmistatud Taanis, tuntud alumiiniumitöötleja Factory 5 juures, kust Bang & Olufsen on varemgi kvaliteetsed alumiiniumdetailid tellinud. Löökide pehmendamiseks on alumiiniumribidega korpuse servades kummised ääred. Kokku annab see kestvuse isegi siis, kui kõlar saab karmi kohtlemist ja kukub kõvale pinnale. Kaasahaaramist lihtsustab ja haaret kindlustab rihm, seljakoti külge saab kõlari kinnitada komplekti kuuluva karabiiniga.

Kõlari ribid suunavad heli ühtlaselt igas suunas, sisemise konstruktsioonilahendusega peetakse kinni väljast sisse tungiv vesi, kuid lastakse seest välja bassid. Helitekitajaks on kaks 1,8-tollise läbimõõduga kõlarielementi.

Vastupidavusstandardile IP67 vastav kõlar on tolmukindel ning peab vee all vastu kuni 30 minutit. Ülal asuvad juhtnupud on ka kindaga ja märja käega juhitavad.

Kaks samasugust Explore´i saab omavahel ühendada stereopaariks. Sisreuumides on helivaljus sobiv 5-30 m² suuruse toa jaoks. Heli kõla saab lisaks muuta Bang & Olufseni mobiiliäpist, kust võib seadistada nii madalaid, keskmisi kui kõrgemaid sagedusi.

Beosound Explore tuleb välja kahes värvitoonis – must antrasiit ja roheline. Soovituslik hind Euroopas on 199 eurot. Poodidesse jõuavad kõlarid suvel 2021.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.