Bang & Olufseni blogi

Lahendus neile, kellel kõrvaklapid ei taha kõrvas püsida

Ükskõik kui palju tootjad ei pingutaks erinevate kõrvaklapikujudega, on ikka teatud hulk inimesi, kellel kõrvasisesed klapid ei taha hästi kõrvas püsida. Seda on veel raskem tagada spordikõrvaklappidel, millega kasutajad higistavad, hüppavad ja jooksevad ning paratamatult kipuvad ka kõige paremini disainitud klapid mõnikord välja kukkuma. Nende inimeste jaoks on üks lahendus.

Hästi kõrvas püsivate Bluetoothiga kõrvasiseste klappide lahendus on tegelikult võetud 90ndatest. Bang & Olufsen lisas sellele moodsa disaini ja praktilise sisu. Tegemist on kõrvaklappidega Beoplay Earset, millel lisaks vahetatavatele kuulariotstele on olemas ka reguleeritav kõrvatagune sang. Enamus teisi kõrvasiseseid klappe enam sanga ei paku, sest suur osa inimesi saavad kõrvasiseseid klappe kõrvas hoida ka ilma sangata. Kuid neile, kes on aktiivsed sporditegijad või kellel tõesti tavalised klapid paigal ei püsi, sobivad just sangaga klapid, sest tagavad püsivuse igas olukorras.

Kuidas sangasid reguleerida?

Kõigepealt on võimalik muuta Earseti kõrvataguse püstipidi sangatoru pikkust. Selleks on anodeeritud alumiiniumist reguleeritavad torud, mis lihviti ja pandi kokku just parajasti nii jäigaks, et reguleeritud asend ise lihtsalt niisama paigast ei läheks.

Järgmisena saab muuta kõrva taha käiva kaare nurka vertikaalse toru suhtes. Seda kaart hoiab kinni kuuskantkruvi, mis on jällegi kinnitatud piisava jäikusega, et vaid reguleerimiseks vajaliku jõuga kaare asend paika saada. Rappudes ja kõrvas kasutades kaare kruvi enam järgi ei anna.

Kolmandaks – ka kaar ise on painutatav, sest on tehtud harjatud alumiiniumist ja kummiosadest, mis annavad piisava pehmuse, et sangasid kõrva järgi painutada.

Kui need kolm reguleerimist on tehtud, siis võib arvata, et kõrvaklapid on sobitatud kindlalt kõrvas püsima ükskõik millise kõrvakujuga ja ükskõik kui palju raputamist tekitava aktiivse spordiga tegeledes.

Juhtmevabad ning tippkvaliteeti pakkuva heliga

Kõrvaklapid on disainitud 90ndatel Anders Hermanseni poolt. Kui kõrva kuju ja nõuded mugavale kandmisele on jäänud paari aastakümne jooksul samaks, siis ühendusviisid on vahepeal oluliselt muutunud. Nii ongi tänapäeva Bang & Olufseni kindlalt kõrva istuvad klapid juhtmevabad ja töötavad akudelt kuni 5 tundi. Kaks kuularit on küll omavahel kaabliga ühendatud, et oleks mugav näiteks kuulamise pausil kaelas kanda, kuid nutiseadmega ühendub Beoplay Earset üle Bluetoothi. 3,5 mm pistiku asemel kasutatakse nüüd Bluetoothi kiipi, mis lisaks signaali vastuvõtule tegeleb ka heli parandamisega.

Kuularid on nii-öelda avatud ehitusega, mis ei summuta ümbritsevaid helisid, vaid lasevad neid kuulda ka kvaliteetse muusikaelamuse ajal. See omadus meeldib paljudele, kes kõrvaklappe liikudes kasutavad – nii ei ole sa kunagi ära lõigatud ümbritsevatest helidest, mis näiteks liikluses olles võib olla väga oluline.

September on Bang & Olufseni kuu. Vaata suurimat valikut tooteid Bang & Olufseni salongis Endla tänav 16 või e-poest.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.