Bang & Olufseni blogi

Sotheby’se oksjonil pannakse täna müüki Bang & Olufseni tippklassi Beosound 1 kõlarid

Maailmakuulus oksjon Sotheby’s võtab täna, 5. juulil kell 19 oksjonile Taani elektroonika- ja disainifirma Bang & Olufsen viis tippviimistlusega kõlarit Beosound 1, mis müüakse ilmselt maha üsna mitmekordse alghinnaga.

Üsna sarnast kõlarit saab ka endale osta, kuid ilma unikaalse anodeeritud värvilise viimistluseta: Beosound 1 on Eestis müügil Bang & Olafseni salongis Endla tn 16 ja Miterassa e-poes.

Viis kõlarit on erilised selle pärast, et need tegi Taani firma tähistamaks 2016. aastal Beosound 1 ringkõlarite väljatulekut. Tegemist on aktiivkõlaritega, mille spetsiaalse disainiga kiirgub kvaliteetne heli ruumis  igas suunas. Ülaosas asuv koonusekujuline helikiirgur aitab ühtlaselt levitada kõrgemaid sagedusi, allpool massiivsemas korpuse osas asuvad madalamade sageduste kõlarielemendid. Bassikõlar on suunatud alla ja levitab samuti madalamaid võnkeid ühtlaselt kõigis suundades.

Vähesed teavad, et Bang & Olufsen on ka maailmas hinnatud tippklassi alumiiniumitöötleja juba viiekümnendatest. Sellepärast ongi mitmed selle tootja audiotooted metallkorpusega. Bang & Olufseni on nimetatud lausa maailma parimaks alumiiniumi pinnatöötluse tegijaks.

Nii ongi Sotheby’se oksjonile tulevad viis kõlarit samaväärsed mõne muu valdkonna maailma parimale käsitööle, millesarnast on raske mujalt leida.

BeoSound 1 on lisaks tippklassi helile ka lihtsalt ümber paigutatav, sest sisaldab sisemist akut, mis peab vastu kuni 16 tundi. Nii võid kõlari tõsta ka elektripistikust eemale või miks mitte sõbra juurde või terrassile kaasa võtta. Muusikat saab kõlarsisse saata juhtmevabalt – nii üle Bluetoothi kui WiFi võrgus. Samuti on võrku ühendamiseks olemas LAN-pesa. Juhtida saab puutetundliku pinnaga korpuse ülemiselt küljelt.

Hea ülevaate Beosound 1 kõlarist ja selle seadistamisest saab allolevast videost:

Bang & Olufseni tooted on müügil Bang&Olufseni Endla 16 Salongis või www.miterassa.ee.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.