Vinüül on moes – vaata, milline võiks välja näha moodne B&O vinüülimängija

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Vinüülplaatide turg on praegu kiiresti kasvav ja nii mõnedki noored peavad hoopis lahedamaks plaadivirna riiulis koos plaadikeerutajaga kui nutitelefoni ja Spotifyt. Kuid plaadimängijad on tavaliselt üsna vanamoodsad. Lõuna-Korea disainer Hanyeon Lee mõtles välja, milline võiks praegu välja näha üks moodne plaadimängija Bang & Olufseni disainimaailmast.

Tegemist on kontseptsiooniga, puhtalt autori nägemusega Bang & Olufseni tootearendusest. Nii nagu uutel heliseadmetel kombeks, pole ka kontseptsioonplaadimängijal nimega Beofusion suurt võimendit ja kõlarikomplekti, vaid kõik see on eraldi seadmetes või väiksemal kujul kompaktselt sisse ehitatud. Plaadimängijast võib striimida muusikat oma juhtmevabadesse kõlaritesse ja mööda tuba ei pea jooksma erinevad kaablid.

Plaadi hooratas on üsna sarnane kunagiste B&O tippklassi grammofonidega, kuid veidi õhem ja vähem massiivsem. Seda veab rihm-ülekandega ühtlane elektrimootor.

Lee tutvustab oma kontseptsioontoote juures veel seda, et vinüülide võlu tänapäeva maailmas ongi aktiivse kuulamise protsessis: sa ei saa lihtsalt musa käima panna ja minema jalutada, vaid pead võtma plaadi, selle mängijale panema, tõstma helipea nõela plaadile ja käivitama. See kõik on nagu rituaal, mille pärast vinüüle ostetaksegi. Mis siis, et digimuusika bititasemed on juba ületanud inimkõrva tajuvusläve ja digimuusika pakub paremat kvaliteeti, kui vinüüli sisse pressitud helijälg.

https://www.instagram.com/p/Bt5uuoSDQmo/?utm_source=ig_web_copy_link

Hanyeon Lee idee juurde moodsast plaadimängijast kuulub ka alati ühenduses oleva seadme kontseptsioon. Seda saab kasutada ka muuks kui vinüülide mängimiseks. Striimida saab ka Internetist muusikat (näiteks Spotify lugusid), kuulata netiraadioid, mängida CD-sid ja DVD-sid.

Juhtimine käib ümmarguse värvilise puuteekraaniga, kus kuvatakse ka muud vajalikku infot.

Seade seisab ühe metallist jala peal madala ümara alusega, mis sarnaneb väga Beovisioni telerite motoriseeritud jalale.

Kui aga ei taha striimida muusikat edasi mõnesse suurde kõlarisse, on plaadimängija enda sisse samuti plaanitud seitse pisemat kõlarit, mis väiksema ruumi heliga edukalt täidavad.

https://www.instagram.com/p/BtokL8sAbgN/?utm_source=ig_web_copy_link

Küljel olevast nupust saab veel plaadimängija kallet seada, mis ilmselt on võimalik siis, kui plaadilt muusikat ei mängi, vaid ainult striimid. Aga kuna tegemist on kontseptsiooniga, siis on võimalikud muidugi igasugused tehnilised lahendused.

Lähemalt vaata selle ideetoote pilte ja kirjeldust sellelt lingilt.

Bang & Olufseni enda tooteid saab ise järgi proovida ja osta Bang & Olufseni salongist Endla 16, T1 Mall of Tallinn kaubanduskeskuses asuvast MySound2Go poest või www.miterassa.ee e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.