3 põhjust, miks peaksid telefonile kohe kaitseklaasi panema

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Iga nutitelefoni omaniku jaoks on järjekordsete kriimude leidmine ekraanilt masendav ning ajaga kogub telefon neid üha enam. Ekraanile kantud kaitsev pinnakate hakkab aja jooksul kuluma ja klaasi pind muutub kriimudele vastuvõtlikumaks. Samuti hakkab see lihtsamini koguma sõrmejälgi ja muud mustust. Uurisime Fonumi nutitelefonide paranduse asjatundjate käest, kuidas nutiseadet võimalikult hästi hoida ja mida tähele panna.

Telefoni ekraaniklaasile on erinevate tehnoloogiatega kantud kaitsekihid, kuid nendest üksi ei piisa, et nutiseadme pind püsiks pikemalt kriimuvaba. Klaas on ikkagi klaas ja see võib mitme väikese müksu tagajärjel puruneda. Selleks, et oma kallist nutiseadet kaitsta, tuleks ekraanile paigaldada kindlasti kaitsekile või kaitseklaas.

Mis ohustab sinu telefoniekraani enim?

1. Teemantsõrmused ja -kõrvarõngad

Teemant on üks tugevamaid materjale ja sellega saab ekraanile tugevad kriimud tekitada suurema vaevata. Piisab ka õrnemast puudutusest ja juba ongi ekraanil mõni soovimatu joon.

Näiteks võivad kõrvarõngad helistamise ajal vastu ekraani hõõruda ja tekitada sügavad kriimud. Samuti ohustavad habrast ekraani teemantkiviga sõrmused, millega võib märkamatult ekraanile pikki kriipse tekitada.

2. Muu mineraali pudi meie ümber

Ekraani kriimudest ei saa naljalt hoiduda isegi siis, kui ülaltoodud ehteid ei kanna. Tugevad ja kõvad mineraalid võivad meie taskutesse ja laudadele sattuda igalt poolt ja need on enamasti nii pisikesed, et palja silmaga ei näegi.

Kui telefon on taskus ja sinna on sattunud näiteks mõni liivatera, võib see aja jooksul märkamatult kriipida ekraani ja kahjustada selle pinda, mis tõstab võimalust, et järgmise kukkumisega läheb klaas kergemini katki.

3. Õnnetu kukkumine

Kõige suurem oht nutiseadmetele on alati õnnetu kokkupuude maapinnaga. Kui ekraanil on kaitseklaas, siis ei ole vaja pärast kukkumist telefoni üles tõstes silmi kinni pigistada ja loota, et ekraan katki ei läinud. Esimese löögi võtab endale ikkagi kaitseklaas, jaotab löögi laiemale pinnale ning ilmselt läheb enne see katki, kui ekraan ise.

Kui kunagi võisid kaitseklaasid teha telefoni ekraani puutetundlikkuse halvemaks, siis täna on need arendatud nii kaugele, et ilmselt ei pane sa varsti enam tähelegi, et ekraan on kaitstud. Teinekord annab kaitseklaas ekraanile isegi parema tunnetuse ja ekraani on lihtsam sõrmejälgedest puhastada. Loomulikult on kaitseklaasi ka mitu korda odavam vahetada kui tervet telefoni esipaneeli.

Juhul, kui su nutitelefoni ekraan on juba katki või väga kriibitud, siis võib kiire vahetuse jaoks pöörduda Kristiine keskuse esimesel korrusel asuvasse Fonumi telefoni hooldus- ja remonditöökotta. Sealt saab kohe osta ka kaitseklaasi kõigile levinumatele telefonimudelitele. Klaasi paigaldab ja vaatab tehnik kohapeal kriitilse pilguga üle, et sinna alla ei oleks jäänud ühtegi soovimatut õhumulli.

Tuleks aga tähele panna, et kui kaitseklaas on juba eelneva kukkumisega mõranenud, siis järgmist lööki see nii hästi vastu ei võta ja ei paku samaväärset kaitset, kui enne. Seega tasub alati katkine kaitseklaas välja vahetada, et ekraan oleks korralikult kaitstud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.