Elisa blogi

Ka tahvlid murduvad ehk miks valida selline tahvelarvuti, mis kukkudes kohe katki ei lähe

Kukkumiskindlaid mobiile tehakse juba üsna paljude tootjate poolt, kuid tahvelarvutite sektoris pole just väga kerge leida selliseid mudeleid, mis paremini vastu peaks ja kukkudes kohe katki ei läheks. Suured ekraanid ning ebamugavam käes hoidmine on hoopis sagedasemad tahvlite surma põhjustajad kui mobiilide puhul. Kuidas siis tahvlit hoida?

Kui juba suur ekraanipaneel löögi saab kasvõi meetri kõrguselt põrandale kukkudes, on üsna kindlalt tükid taga ja peab arvestama suurema väljaminekuga remondile. Et seda ei juhtuks, on olemas tavalistest oluliselt vastupidavamad tahvelarvutid. Samsungi Active seeria on tuntud kestvate nutitelefonide maailmast, kuid sama sõna tähistab ka Samsungi kestvamaid tahvelarvuteid.

Mõeldud rohkem ärikasutajale, kuid kaitseb ka kodutarbijat

Samsung Galaxy Tab Active 2 on algselt mõeldud sellistele ärikasutajatele, kellel vaja tahvlit välitöödel. Näiteks ettekandjatel, inseneridel, maamõõtjatel, maakleritel, ehitajatel, traktoristidel jne. Militaarstandardile MIL-STD-810 vastav seade on testitud vastu pidama nii ekstreemsetes temperatuuri-, niiskuse-, kui vibratsioonitingimustes ja kannatab ka kukkumist käeshoidmise kõrguselt. IP68 standardile vastavus omakorda tagab täieliku veekindluse – tahvel võib kasvõi vette kukkuda ja midagi ei juhtu. Vee sügavus ei tohi küll väga suur olla ja veest peab ikka mõistliku aja jooksul välja tooma (mitte üle 30 minuti mitte üle 1,5 meetri sügavuses), kuid neid näitajaid ületades pole see kindlasti enam kogemata tahvli vee alla pillamine, vaid juba töövahendiga vette hullama minemine.

Selleks, et töö saaks tehtud ka õues karmima ilmaga, näiteks paksude kinnastega, on tahvlil olemas füüsilised menüünupud, mis meie mobiilidelt juba ammu kadunud. Ekraan on samuti sellise kattega, et saab puutetundlikult kasutada nii kinnastega kui märgade sõrmedega otse vihma või veepritsmete keskel.

Kaasas on kummikattega puutepliiats S-Pen ekraanile joonistamiseks või märkmete tegemiseks. Puutepliiatsiga on ka mugavam paksude kinnastega ekraanil vajalikele nuppudele pihta saada.

Õues on loomulikult vaja tahvlile ka mobiilset internetti, sest see seade on mõeldud töötamiseks väljaspool kontori WiFi-piirkonda. LTE ühendus on sisse ehitatud, korpuses on SIM kaardi pesa ja saad andmesidet alati kasutada igal pool kuni 300 Mbit/s kiirusega.

Aga kui aku tühjaks saab?

Aku tühjenemine võib ärikriitilise seadme jaoks või puhkusel tsivilisatsioonist eemal asuval kasutajal olla eluliselt ebamugav sündmus. Kestvustahvlilt oodatakse pikka ühe laadimisega tööaega ning 4450 mAh aku tõesti kestab parajalt kaua, aga kui see ikkagi tühjaks saab ja seinakontakti pole käepärast, saab asendada aku uuega, mis on täis laetud. Tagavara-aku võib alati kaasa võtta ning nii nagu vanematel telefonidel, on see ka tahvlil ise vahetatav.

Aku käib eemaldatava tagapaneeli taha ja mingeid tööriistu ei pea olema akusahtli avamiseks.

Äriklassi turvalisus käed-vabana

Kui oled näiteks kombainijuht või ehitusinsener, siis käed võivad olla kinni juhtimisega või mõne tööriista hoidmisega. Sel juhul on turvalisus ikka tagatud, sest tahvel pakub täpset näotuvastust, mis lukustab seadme lahti vaid sellele peale vaadates. Lisaks näotuvastusele on ees 5 MP kaamera ja taga 8 MP kaamera, et teha teravaid fotosid ning dokumendiskänne. Knox on Samsungi seadmete turvatarkvara, millega saab olulisi andmeid krüpteerida ja äppe lukustada, kuid lisaks on ärikasutajatele ka mitmeid liitreaalsuse äppe, mis aitavad tahvliga välitöödel kiiremini vajalikke operatsioone teha.

Samsung Galaxy Tab Active 2 jaoks on olemas veel ka erinevaid tehaseautomaatika, laonduse, transpordi ja vööt- või QR-koodide skännimise äppe, millega tööd lihtsamaks teha.

Mida teha, et tahvel paremini vastu peaks?

Kui tahad, et tahvelarvuti paremini vastu peaks, siis lisaks Tab Active 2 ostmisele võiks meeles pidada ka mõnesid turvalisusreegleid:

  • Proovi alati tahvlit kindlalt kahe käega kinni hoida kui võimalik, et see kogemata maha ei kukuks
  • Kasuta randmekinnitust, kui pead tahvlit kasutama liikudes või ebamugavas asendis
  • Kui seade saab märjaks, kuivata see kiiresti, kui määrdub, puhasta mittesöövitavate materjalidega ja loputa veega.

Samsung Galaxy Tab Active 2 on müügil Elisa e-poes hinnaga 499 eurot.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.