Elisa blogi

Kas ja miks sa koju lisaruuteri paigaldama peaksid?

Reeglina on koduse interneti olemasoluks vaja ruuterit, olgu siis tegu üle õhu interneti või kaabelühendusega. Üks ruuter katab sageli majapidamise peamised internetivajadused ära, kuid vahel tuleb kasuks ka teise ruuteri paigaldamine.

Miks ja millal selle peale mõtlema peaks?

Ruuteri eesmärgiks on liigutada andmeid ühest seadmest teise, et tagada nendevaheline tõrgeteta andmeside. Enamasti kasutataksegi sellist seadet interneti võimaldamiseks koduses võrgus.

Siseruumides saab ruuteri abil signaali tugevdada

Ruuteri signaali tugevust mõjutab nii kaugus kui ka seadmete vahele jäävad seinad ja muud takistused. Mida rohkem neid esineb ja mida suurem on kodu, seda kehvem internetiühendus kaugemates nurkades on.

Probleemi saab lahendada, kui kasutada võimsamat seadet või lisa ruutereid. Nii saad õigesti paigutatud ruuteriga signaali tugevdada ja jagada seda kõigis ruumides ühtlaselt.

Elisal on selliseks puhuks pakkuda erinevaid seadmeid – näiteks Huawei Wifi WS5200 AC1200 seadmega saad lihtsa vaevaga leviala tugevdada.

Kui on tarvis aga levi viia keskseadmest ka kaugemale, on Elisal valikus Huawei Wifi Q2 Pro kolmest seadmest koosnev komplekt. Sisuliselt on tegu leviala laiendajatega, mida saad paigutada meelepärasesse ruumi ning mis sobivad kasutada igat tüüpi ruuteriga.

Väliruuter aitab kehva levialaga siseruumides

Kui aga üle õhu leviva interneti signaal jääb sinu asukohas nõrgaks ning ei levi siseruumides hästi, tasub kaaluda väliruuteri soetamist ja paigaldamist.  

Elisa tootevalikus pakutav Huawei B2368-66 seadmekomplekt koosneb silindrikujulisest 4G raadiomoodulist ning siseruumi paigaldatavast wifi ruuterist. Tänu omavahelisele kaabliühendusele võimaldab selline lahendus sise- ja väliseadme paigaldamisel olla väga paindlik. Ka 100 meetri kaugusele paigaldatud seadmed töötavad omavahel tõrgeta. 

Parima levi tagamiseks on mõistlik seade paigaldada võimalikult kõrgele maja välisseinale või katusele. Nutikas väliruuter oskab signaali vastu võtta neljast erinevast suunast ja võimaldab tänu sellele siseruumides kasutada sama kvaliteetset internetiühendust nagu välitingimustes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.