Elisa blogi

Maikuus toodi Elisa optikavõrk ligi 3000 korterini ja mobiilsidevõrku arendati igas Eesti maakonnas

Foto: Elisa.

Elisa uuendas mais kaablivõrku ligi 3000 majapidamises Tallinnas, Saue vallas ja Tartus ning täiendavaid 4G sagedusi lisati üle 60 tugijaamale üle terve Eesti.

Mais ühendati Elisa optikavõrguga mitmeid kortermaju Koplis, Saue vallas ja Tartus ning lisaks asendati vaskkaabel valguskaabliga mitmetes majades Tallinnas Lasnamäel ja kesklinnas. Lisaks jätkati kiire internetiühenduse ja kaabelvõrgu teenuste pakkumist ka riiklikult toetatud partnervõrkudes, kui kokku ühendati mais ligi 460 aadressi Harju, Pärnu, Valga, Jõgeva, Tartu ja Võru maakondades.

Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnab, et nii kaabel- kui mobiilsidevõrgu laiendamine toob klientidele mitmeid hüvesid. „Suuremad kiirused võrgus on klientide poolt mõõdetavad, kuid teenust tarbides ootab iga kasutaja, et tema vajadused on kaetud ning kõiki toiminguid saab teha tõrgeteta.”

“Viimase TTJA mõõtetulemuse põhjal on Elisa võrgus parimad keskmised kiirused ning täna käib tihe töö, et meie võrk oleks ühtlase kasutuskogemusega nii suurtes linnades kui väiksemates tõmbekeskustes.“

Mobiilsidevõrgu poolel toimetas Elisa mais väga laia haardega. Võrkude tulevikukindluse nimel lisati täiendavaid 1800, 2100 ja 2600 MHz sageduskihte 63 tugijaamale üle terve Eesti.

„Mobiilse interneti võrgukoormus on ajas stabiilselt kasvav ja kodukontorite populaarsus on piirkonniti seda veelgi tõstnud. Lisatud sageduskihid ja suurem andmesidekiirus võimaldab kasutajatel teha oma igapäevaseid toiminguid kiiremini ning stabiilsemalt,“ sõnab Polli.

“Elisa 4G internet katab täna 99% Eesti territooriumist ning võimaldab pakkuda kvaliteetset teenust nii välitingimustes kui ka siseruumides. Arendustööd jätkuvad ka edaspidi, et tagada Elisa klientidele veelgi kvaliteetsem ning kiirem mobiilsideteenus,” lisas Polli.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.