Elisa blogi

Miks on GoPro kaamerad seiklejate ja ekstreemsportlaste seas niivõrd populaarsed?

Foto: Shutterstock.

Pole kahtlustki, et iga suurema hobiharrastaja või ekstreemsportlase varustusse kuulub lisaks muule ka üks korralik seikluskaamera. Kuigi nende kaamerate turg on aastatega muutunud üha kirjumaks, siis üheks tuntumaks tegijaks seal valdkonnas on endiselt GoPro. 

Mis on aga GoPro kaamerates see eriline asi, et seda nii paljud matkajad ja muude ekstreemsustega tegelevad inimesed eelistavad?

Mis omadustega GoPro silma jääb?

Üheks suurimaks GoPro seikluskaamerate plussiks on kahtlemata nende vastupidavus. Kaamerad on valmistatud nii, et need töötaksid tõhusalt vee all ning peaksid vastu ka suuremate põrutustele. Kasutatavate materjalide ning ehituse juures on seda juba silmas peetud ning kogu seade tehtud võimalikult töökindel.

Teine suurepärane omadus on pildikvaliteet. Hoolimata tillukesest kerest on sinna üldjuhul paigutatud tipptasemel optika, mis võimaldab salvestada väga kõrge kvaliteediga pilti ja videot. 

Näiteks on võimalik kõige uuema GoPro HERO10 kaameraga filmida 5.3K resolutsiooniga ning teha pilte 23 Mpx resolutsiooniga. 

Olgugi, et tänapäeva telefonid võivad olla üpris väikesed ning nende olemasolu püksitaskus väga ei märka, võtavad seikluskaamerad veelgi vähem ruumi. Reisile minnes pole vaja mõelda sellele, kas ja kuhu seadeldis paigutada, sest tänu väikestele mõõtmetele mahub see hõlpsasti reisikotti või jope taskusse.

Vajadusel saab alati juurde soetada ka lisavarustust, mis ühilduvad mitmete kaameratega ning muudavad kasutamise veelgi paindlikumaks. Näiteks spetsiaalne kaamerale mõeldud käepide, mis stabiliseerib pilti ja vähendab olulisel määral kaamera värisemist.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.