Mis probleemidega Elisa Seadmetoe poole enim pöördutakse ning kuidas ise oma vidinate eest hoolt kanda?

Käesoleva aasta esimene kvartal tõi Elisale suure tõusu mobiilside ja kaabelinterneti kliendisegmentides.Foto: Scanpix

Kõikvõimaliku tehnikaga tuleb aeg-ajalt ikka ette probleeme ning alati ei pruugi nende lahendamisel abiks olla ka sõbramehed otsingumootorid internetis. See-eest eksisteerib Elisal teenus nimega Seadmetugi, mille abil on võimalik hõlpsasti lahendada nii mõnedki mured.

Seadmetoe näol on hetkel tegu turul ainulaadse teenusega, kust eraklient saab abi erinevate isiklike seadmetega seotud küsimuste korral. Muuhulgas ei ole Elisa sättinud abistatavate seadmete osas piire, vaid on valmis nõu andma telefonide, telekate, arvutite ning nutika kodutehnika omanikele.

Milliste probleemidega enim Seadmetoe poole pöördutakse?

Kuigi nutiseadmed on peaaegu, et märkamatult saanud täiesti harjumuspäraseks osaks meie igapäevaelust, tuleb Seadmetoel arvestada varieeruvate kasutusharjumuste ja tehniliste teadmistega. “Kindlasti ei saa eeldada, et üks või teine eagrupp tehnikat paremini või halvemini tunneb, seega ei tee paha mõningate põhiteadmiste üle kordamine,” räägib spetsialist Sigrid Ojavee.

Enim tuleb ette andmekaotusega seotud muresid. Ojavee sõnul on andmete säilitamine asi, millele hakatakse tihtipeale mõtlema alles siis, kui seadmega on mõni õnnetus juhtunud või failid-pildid lihtsalt kaotsi lähevad.

Kuidas andmeid säilitada?

Üks parimaid abimehi andmete säilitamiseks on olenevalt telefonist kas Google Photos aktiveermine või iCloudis piltide ja videote talletamine. iOS’i puhul on hea ka see, et kogu seadme sisu on võimalik pilve salvestada ning seda hiljem teisest seadmest kätte saada.

Androidi puhul ei pruugi kogu sisu alati Google’i kontoga kaasa tulla, seega on Google Sync samuti hea abimees, sest selle abil saab kontrollida, et andmete sünkroonimine oleks seadistatud vastavalt oma internetikasutusele. Kui sul on andmete pilve salvestamine seadistatud toimima vaid üle wifi, ent sa ise kasutad ainult mobiilset internetti, ei pruugi pildid teatud ajaperioodist enam pilves säilida.

Lisaks eksisteerivad ka kolmandate osapoolete rakendused, mille kaudu saab samuti andmeid säilitada. See eeldab omakorda kindlat ettemõtlemist ja enda kursis hoidmist, et rakenduse tugi ka tulevikus olemas oleks.

Laias laastus tasub vahel oma seadmesse minna suisa süvitsi ning uurida, millised varundamise variandid on sisse lülitatud ning kas rakenduste uuendamine on samuti aktiveeritud. Elisa soovib oma klientidele ka tihtipeale meelde tuletada, et tehnoloogiat kasutades ei tasu endale süvendada “aga minuga ei pruugi seda juhtuda” mentaliteeti, sest õnnetuste eest ei ole me keegi kaitstud. “Tunduvad kui üldtuntud tõed kuid praktika on tõestanud, et kordamine on tõepoolest tarkuse ema,” lõpetab Ojavee.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.