Samsung Galaxy J3 – telefon, millest eriti ei räägita, aga mida ostetakse kõige rohkem

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui välja tuleb järjekordne lipulaev, levivad uudised selle kõige vingema nutitelefoni uutest omadustest igal pool. Kui aga vaadata telefonimüügi edetabelitesse, siis seisab tipus hoopis üks teine telefon, millest polegi eriti palju räägitud: Samsung Galaxy J3. Vaatame, milline siis on see eelmise aasta kõige populaarsem ja ka selle aasta esimese poole enimmüüdud telefonimudel.

Samsungi Galaxy J seeria on lisaks Eestile enimmüüdud ka Euroopas. Täpselt aasta tagasi välja tulnud odav, kuid ikkagi üsna võimekas mobiil igapäevatoiminguteks maksab Elisa poes praegu 159 eurot, mille eest saab metallkorpusega soliidse viietollise ekraaniga nutiseadme.

Piisavalt kiire seal, kus vaja

Muidugi ei maksa ära ehmuda tipptelefonidega võrreldes mõnede tehniliste numbrite pärast – selge see, et kõige vingematega pole võimalik alla 160-eurost telefoni võrrelda, kuid ega tippvõimsust polegi ju kõigile alati taskusse vaja.

Enamlevinud tegevused, mida kasutajad oma mobiilidega teevad, on sõnumite saatmine, veebis surfamine, sotsiaalvõrguäppide kasutamine, muidugi ka helistamine ja mängimine. Kõige sellega saab Galaxy J3 suurepäraselt hakkama. Ainuke asi, mille pärast võiks ehk rohkem nuriseda, on kiirete graafiliste mängude mängimine, mille jaoks tõesti võib vaja minna juba tippvõimsusega telefoni.

Ekraan ja aku – paraja suurusega

Mis on aga need omadused, mida kasutajad igapäevaselt taskus oleva telefoni juures veel hindavad? Tõsi, paljudele meeldib suur ekraan, nuhvli moodi seade asendab juba tahvlit, kui tahad veebis surfata või videot vaadata. Kuid kaasas kandmiseks võib olla hea pigem väiksem, viietolline ekraan, mis ongi J3 puhul olemas.

2400 mAh akuga peab J3 vastu ühe tõsise tööpäeva koos väikese varuga.

Telefoni mälu on laiendatav 256 GB-ni microSD kaardi abil ning korraga saab kasutada kahte SIM-i. Nende kahe SIM kaardi jaoks on eraldi pesad, samuti on eraldi pesa microSD kaardi jaoks, seega saab kasutada kõiki korraga, mitte pole kasutusel lahendus, mis paljudel kahe SIM-iga telefonidel: ühte pessa saab panna kas SIM kaardi või microSD, mitte mõlemad. J3-l on kaks eraldi sahtlit ja neis kokku kolm pesa – kaks SIM-kaartide, üks aga mälukaardi jaoks.

Lisaturvalisus – peida oma asjad seifi!

Mobiilil on Samsung Knoxi põhine turvakataloog, kuhu saab peita kõik oma asjad, millele vaja lisaturvalisust ja kaitset. Samuti saab luua telefonis samadele äppidele erinevaid kasutajakontosid, nii nagu kasutaksid mitut telefoni. Seega ei tähenda odav telefon, et turvalisuse osas peaks kuidagi kokku hoidma.

Kaamera pärast ei pea häbenema

Muidugi on üks oluline omadus ka pilditegemise kvaliteet, kui valid endale nutitelefoni. Samsung Galaxy J3 on varustatud korraliku 13-megapikslise tagakaameraga koos autofookusega. Nii palju piksleid on ka mitmetel tipptelefonidel, seega võib oma väga soodsa hinnaga seadmega teha üsna hea kvaliteediga ja teravaid pilte. Ka videoid saab salvestada kuni Full HD kvaliteedis, millest on küllalt valdavale enamusele tavakasutajatele.

Kokkuvõttes on Galaxy J3 telefon, mis uudistesse ei jõua sellepärast, et pole midagi revolutsioonilist pakkuda, kuid hind ja kvaliteet meeldivad ostjatele – sellepärast püsib Samsung Galaxy J3 müügiedetabelites juba kaua.

Vaata ka Geeniuse 99 sekundi videot sellest telefonist:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.