Soojade ilmadega linnast välja, kuid mitte levist välja: millega internetti maakohas jagada?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Maal on küll palju tegemist õues, kuid aeg-ajalt on ikka võrku vaja – miks mitte maakontoris töötamiseks või uudiste ja meelelahutuse jaoks. Kui linnakodust ära sõita, ei pea oma Internetti maha jätma. 4G levib pea kõikjal ja selleks, et arvutit, tahvlit ja muid seadmeid Internetiga varustada, tuleb kaasa võtta 4G ruuter või modem.

Siin on kaks võimalust, mismoodi linnast välja minnes omale mobiilne Internet tagada.

Huawei E5577CS-321 4G taskuruuter eriti mobiilsele suvitajale

Kui eelmine ruuter sobib pigem suuremasse maamajja või suvilasse linnakorterist või linnamajast kaasavõtmiseks ja statsionaarse Interneti leviala tekitamiseks, siis see ülimobiilne akuga ruuter on tõelisele nomaadile, kes rändab palju ja vajab kõikvõimalikes kohtades ühendust.

Taskuruuter mahub taskusse, näitab ekraanil WiFi võrgu nime ja sisselogimisinfot, kui nuppu vajutada ning lisaks saab ühendada seadmega ka microSD kaardi, et tekitada võrgus väike meediaserver failide ja multimeedia jagamiseks.

Korraga saab ühendada kuni üheksa seadet, aga vaid üliharva võib olla vajadus enamate seadmete järele.

Allalaadimiskiirus on 150 Mbit/s (4G võrgus), üleslaadimiskiirus aga 50 Mbit/s. Wifi võrkudest toetatakse kõiki kaasaegseid standardeid peale ac: a/b/g/n ja sagedusi 2,4 GHz / 5 GHz.

1500 mAh akuga võib seade WiFit jagada 6 tundi järjest, ooterežiimis aga peab vastu 300 tundi. Kui just hommikust õhtuni Internetis ei kavatse istuda, siis päevatöö jaoks on sellest taskuruuterist küll.

Klassikaline lahendus – USB modem Huawei E3372

Kui kasutad Internetti vaid oma arvutis ja seda pole vaja jagada, siis aitab ka klassikalisest lihtsast lahendusest – USB modemist. Huawei E3372 pakub allalaadimiskiirust kuni 150 Mbit/s (4G võrgus) ja üleslaadimiskiirust kuni 50 Mbit/s ning sisaldab ka mälukaardipesa, kus oma vajalikke faile hoida. Väike antennipistik küljel lubab ühendada välise antenni, kuid USB modemi levi parandamiseks sobib ka USB pikendusjuhe, mis annab manööverdusruumi ja millega saab tõsta modemi kuhugi kõrgemale parema leviga kohta.

4G ruuter vajab ka SIM kaarti, millel on kiire andmesidepakett. Neid pakette vaata siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.