Klicki 1000 soovitust

3 asja, mis kindlasti koos kaameraga osta

Kui oled poest uue ja särava kaamera koju toonud, võid pärast mõneajalist kasutust avastada, et midagi oleks justkui puudu. Tihtipeale ainult kaamerast ning objektiivist ei piisa ja on vaja veel kriitilise tähtsusega varustust. Siin on kolm asja, mis kindlasti koos kaameraga poest soetada tuleks.

Mälukaart

Kaameraga on küll tore pilte teha, aga kui neid kuskile salvestada ei saa, siis pole kaamerast suurt tolku. Sestap tuleks koos kaameraga osta ka mälukaart.

Mälukaardi ostmine keskmise kaamera jaoks ei ole kuigi keeruline ülesanne: mõtle enda jaoks välja, kui palju sa harilikult ühe korraga pildistad ning osta vajadusele sobilik mälukaart. Kui plaanid kaameraga vaid aeg-ajalt mõned klõpsud teha, siis pole vaja kuigi suurde mälukaarti investeerida, kui aga tahad minna festivali pildistama, siis tasub kaasa haarata võimalikult suur salvestusseade. Korruta ühe pildi suurus soovitud piltide arvuga, mida korraga võiksid teha ja lisa väike varu ning ongi teada, millist mälumahtu salvestamiseks vajad.

Samuti, kui plaanid salvestada videot, siis tasuks soetada suurema mahutavuse ning video tegemiseks piisava kiirusega mälukaart.

Alati on kaamera ostmisel mõistlik klienditeenindaja käest uurida, milline mälukaart kaamera juurde sobida võiks.

Kaamerakott

Kuna kannad kaamerat ilmselt tihtipeale endaga kaasas, siis on asendamatuks tarvikuks ka kaamerakott.

Kaamerakoti ostmine on võrdlemisi lihtne: leia kott, kuhu su kaamera, objektiivid, kaablid ning muud vajalikud tarvikud ära mahuvad ning osta see, milline sulle välimuselt kõige rohkem meeldib. Kui võimalik, siis otsi kotti, mis oleks ka ilmastikukindel.

Puhastusvahendid

Igas kaamerakotis peaks olema ka puhastusvahend, millega objektiivi puhastada. Kui vahetad objektiive tihti või jäädvustad pilte keerulisemates oludes, siis võib kaamera määrduda. Selleks, et pildid ikka kristallselged oleks, võta endaga puhastusvahend (mikrofiiberlapp või puhastuskomplekt) alati kaasa, et objektiiviklaas läikima lüüa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.