Aktiivsusmonitor või nutikell: kumba sul tegelikult vaja läheb?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Nii mõnigi kord on kuuldud rõõmsaid kilkeid, kui keegi väidab, et ostis endale nutikella ning saab nüüd telefoni taskus hoida. Lähemal uurimise peale selgub aga, et ostetud sai hoopis aktiivsusmonitor, mitte nutikell. Seega, mis on neil kahel vahet ja kumba sa siis tegelikult vajad?

Aktiivsusmonitor aktiivsele õueinimesele

Nagu seadme nimigi ütleb, on selle üks peamine ülesanne olla aktiivse inimese abile. See on seade, mis mõeldud kandmiseks trenni tegemisel või igapäevatoimingutes. Harilikult loevad need samme, läbitud kilomeetreid ning ka põletatud kaloreid. Osadel mudelitel on lisavõimalusi nagu südamerütmi või vererõhu mõõtmine.

Aktiivsusmonitorid pole mõeldud nutikellasid täielikult asendama. Need on harilikult oluliselt lihtsamad ning mõned mudelid pakuvad nutiseadmetele sarnast kogemust, näiteks telefoni tulnud sõnumite ja teadete edastamine pisikesele ekraanile.

See omakorda tähendab, et aktiivsusmonitorid on märksa odavamad kui nutikellad. Ka nende seas on kallemaid ning eksklusiivsemaid mudeleid, kuid mõnikord võib leida poodidest pulsikellasid, mis maksavad vaid mõnikümmend eurot, mis tähendab, et need on sama odavad, kui mõne perekonna poes käik. Teinekord sellest piisabki – kui ostad soodsa pulsikella-aktiivsusmonitori, mis näitab ekraanil helistaja nime ning Facebooki teateid ning lisaks hoiab aktiivsusel silma peal, edastades nutitelefoni kogu liikumisinfo, siis oledki leidnud omale õige seadme.

Nutikell kontorisse ja koosolekule

Nutikellade ülesanne on tavaliselt olla telefonipikendus sinu käel. Kogu info, mis jõuab telefoni, jõuab ka nutikella ekraanile. Nendeks võivad olla näiteks sõnumid, meilid või kõned. Nutikellal on selleks parem ja suurem ekraan, nii on erinevalt aktiivsusmonitorist tekstide lugemine lihtsam ja selgem.

Nutikellad näevad harilikult välja oluliselt uhkemad ja silmatorkavamad. See tähendab ka seda, et need on kallimad kui aktiivsusmonitorid ning kõige kallimade seadmete hinnad võivad küündida juba üle poole tuhande euroni.

Samuti on paslik märkida, et kuigi nutikellad hakkavad vaikselt pakkuma järjest enam sarnaseid lahendusi kui aktiivsusmonitorid, siis on trenni minekuks ikkagi mõistlik osta pigem odavam aktiivsusmonitor, kui kallis nutikell. Ei maksa unustada, et ka aktiivsusmonitorid hakkavad aina enam tegema neid asju, mida pakuvad nutikellad, seega piir nende kahe seadme vahel muutub aja jooksul aina ähmasemaks.

Leia endale siit sobilik nutikell või siit pulsikell.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.