Klicki 1000 soovitust

Hea hiir on see, mis sobitub täpselt käe järgi

Kui otsid arvutihiirt pikemaks igapäevaseks kasutuseks, siis kõige muu kõrval on väga tähtis see, kuidas hiire kuju sobitub käega.

Võib-olla mõnedel hiirtel on palju funktsiooninuppe, osad pakuvad LED-valgustusega efekte ja lisaraskusi, kuid käe ebaloomuliku asendiga muutuvad kõik need muud head omadused tühiseks. Trusti ergonoomiline juhtmevaba laserhiir Evo Advanced Laser (hind 29,99 eurot) ongi selline täpselt käe järgi kujuga seade, mille disainis on arvestatud pika kasutusajaga.

Ergonoomiline tähendab siin, et pöidlaosa saab toetada väljaulatuvale alusele, ranne on niimoodi veidi vasakule kaldu, mis on loomulikum asend ja piisavalt suured nupud on alati sõrmede liikumisulatuses. Liiga pisikeste hiirtega peavad sõrmed rohkem konksus olema, selle hiire puhul on nupuosa pikem, et oleks mugavam vajutada. Samuti on korpus kaetud sametise kummilaadse materjaliga, et oleks mugavam käes hoida.

Paraku peab ergonoomilisusega arvestades tegema kitsenduse hiire käelisuse suhtes – see sobib vaid paremakäelistele.

Nuppudest on täpsel (2400 punkti tollile) laserhiirel olemas lisaks vasakule ja paremale hiirenupule ka rullik, suurendus (Zoom), edasi-tagasi liikumise nupud (näiteks brauseril veebilehti sirvides), pöidla all ka eraldi Windowsi nupp ning rullik. Selle juures on ka tundlikkuse muutmise nupp, sest erinevates programmides (näiteks mängudes) võib vaja minna suuremat või väiksemat tundlikkust.

Juhtmevaba hiire toide käib kahe AA patareiga, mis kestavad ühe aasta. Akukaane all on peidus sahtel, kuhu saad transportimiseks pista USB adapteri, et see kogemata ära ei kaoks.

Vaata hiire omaduste kohta lähemalt sellest videost:

See on Klicki poolt toimetatud ja kureeritud rubriik, kus Klick soovitab oma tootevalikust nutikaid, lahedaid ja huvitavaid asju ning annab nõu.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.