Käed küljes: kuue kaameraga Realme 6 Pro

Eesti jaoks üsna uus tootja Realme on praegu maailmas kõige kiiremini kasvav mobiilibränd – mitte keegi teine pole aasta jooksul kasvanud 800 protsenti. Sellest sügisest on Realme ametlikult müügil ka Eestis. Vaatame, mida selle tootja üks tippmudelitest Realme 6 Pro (hind 269,99 eurot) endast lähemalt kujutab.

Karbist välja võttes tundub mobiil üsna suur ja paksuvõitu, kuid tegemist ongi nuhvli mõõtu 6,6-tollise ekraaniga mudeliga, mille korpusse on mahutatud ka suur 4300 W aku. Selle saab 30 W kiirlaadimisega täis tunni ajaga ning tühjaks saab keskeltläbi pooleteise päevaga. Kiirlaadija on mobiiliga kaasas. Lisaks leiab veel karbist läbipaistva silikoonkesta, mis laseb välja paista efektsel valguse käes erinevaid toone heitval tagaküljel, mida läbipaistmatusse kesta olekski kahju peita. Nii ekraan kui tagakülg on kaetud kriimustuskindla Gorilla Glass kattega.

Mõnede teiste tootjatega harjunud kasutajate jaoks võib alguses olla natuke ebatavalisem nuppude asetus, aga sellega harjub ruttu: paremal on sisselülitusnupp, millel sisseehitatud kiire sõrmejäljelugeja, vasakul aga helivaljuse nupud. Altservast leiab ka paljude jaoks juba unustatud, kuid mõnedele kasutajatele väga vajaliku traditsioonilise 3,5 mm kõrvaklapipesa, millega saab oma juhtmega sisseharjunud klappe edasi kasutada ilma adapterita.

Ekraan on suurel (ja sellepärast ka tavalisest raskemal) Realme 6 Pro telefonil hea ja selge: Full HD+ resolutsiooniga ja 90 Hz värskendussagedusega liiguvad menüüd sujuvalt ning selgelt, heledusel pole ka viga. Sobib hästi nii mängimiseks kui filmide vaatamiseks. Sellesama telefoniga tehtud pilte on hiljem selgelt ekraanilt väga mõnus vaadata, võib-olla et isegi „liigagi“ hea, sest mobiilifotod tunduvad mobiilis oluliselt paremad, kui pärast arvutist suurelt ekraanilt vaadates.

Protsessoriks on Snapdragon 720G, mis kiirustestides ei anna küll tippmudelite taset, kuid on täiesti konkurentsis keskklassi seadmete seas. Geekbench 5 testi 1813 punktiga on tulemus näiteks Huawei ja Samsungi lipulaevadest küll kehvem, kuid nende tootjate keskklassi seadmetega ligilähedaselt sama, kuigi hind on neist palju odavam. Testitud mudeli 8 GB operatiivmälu ja 128 GB välkmälu on praegu ka igati paras hulk sujuvaks tööks.

Kas alla 270 euroga saab ka hea kaameratelefoni? Proovime järgi.

Realme 6 Pro-l on taga neli ja ees kaks kaamerat. Tagumistest kaameratest põhikaamera on 64 MP sensoriga, see teeb pilte 26 mm lainurkobjektiiviga. Selleks, et saaksid ka lähedalt ja kaugemalt ning veelgi panoraamsemalt pildistada, on taga veel lisaks 12 MP teleobjektiiv (54 mm), 8 MP ülilainurk (13 mm) ja 2 MP makrokaamera. Videot saab teha kuni 4K resolutsioonis ja 30 kaadrit sekundis.

Esiküljelt leiab koguni kaks selfie-kaamerat: üks 16 MP lainurk (26 mm) ja teine selleks, et suurem seltskond korralikult peale ära mahuks ehk ülilainurk (8 MP, 105˚ vaatenurgaga). Pildistades on kaamerarakendus igati seadistusvõimeline ja kui tehisintellekti täielikult ei usalda, saad lülituda ka profirežiimile. Selles saab ise käsitsi seadistada nii ISO, säri, valge balanssi kui fookust.

Olemas on öörežiim, milles pildid tehakse pika säriga ja aidatakse tehisintellektiga teravust parandada. Testis kippusid need pildid natuke sinakaks jääma.

Siin on aga mõned testipildid sügiseses valguses.

Kõnekvaliteet oli igati OK ja heli saab üsna valjuks keerata. Eesti operaatorite seaded peaksid pärast viimast tarkvarauuendust kõik automaatselt olemas olema – vähemalt Elisa võrgus sellega enam probleeme polnud (mõned varasemad tarkvaraversioonid olevat vajanud Elisa andmesideseadete käsitsi seadistamist). GPS, kompass, WiFi ja Bluetooth toimivad kõik nii, nagu peab ja odavama hinna nimel pole nende juures mingeid järeleandmisi tehtud.

Kellele see telefon sobib ja kellele mitte?

Ilmselt on see väga hea mobiil noortele. Väiksemate kooliõpilaste puhul peab aga küsima, kas 6,6-tolline mitte liiga suur ja raske pole iga päev kaasas kanda? Keskmise kontoriinimese jaoks pole selles mudelis samuti midagi, mille pärast rahulolematu olla. Kiire, hea ekraaniga ja täiesti normaalse põhikaameraga teeb see mudel oma töö ära igas olukorras. Kui aga hindad tõsisemalt kaamerate omadusi, siis põhikaameraga võib küll rahule jääda, aga tele- ja lainurk-kaamerad võivad olla juba sellised, mille pärast tasuks ehk kallimate tippmudelite poole vaadata. Samas – kui selfied on olulised, siis siin on Realme 6 Pro keskmistest telefonidest isegi oluliselt parem, sest pakub kaht esikaamerat – nii lainurga kui ülilainurgaga.

Hetkel on Realme telefonid ametliku kanali kaudu saadaval vaid Klicki poodides. Neid saab muidugi ka mujalt soetada, aga sel juhul puudub kohalik järelteenindus ning siis võib murega telefon väga pikalt remondis olla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.