Klicki 1000 soovitust

Klapid, hiired, arvutid – kuidas varustada oma kodukontorit?

Ajal, mil väga paljud on kodukontoris tööl ja õpilased koduõppel, tuleb üle vaadata oma kodune tehniline varustatus, et kõik oleks sama mugav, kui ergonoomilisel kontoritöökohal. Siin on soovitused, mida ja kuidas valida.

Hiired ja matid käe järgi

Arvutihiir peab olema kiire ja täpne ning lisaks istuma hästi ka käe järgi. Logitech on hiirte maailmas kvaliteedilt nagu Mercedes, kuid alati pole hind üldsegi mitte luksusauto klassist. Hea soodsa Logitechi hiire saab kätte juba alla 10 euroga, nagu näiteks see mudel – Logitech M90 (hind 9,99 eurot).

Kui eelistad juhtmevabadust, saab sama hinnaga Trust Yvi (hind 9,99 eurot).

Kui varem olid kodus vaid õhtuti lühemat aega arvutis, siis nüüd peab arvestama täispikkade tööpäevadega. Randmetoega Trusti hiirematt (12,99 eurot) on käele mugav ja ergonoomiline, et saaks kasutada kaheksa tundi päevas või kauemgi.

Klaviatuur numbritega töötajale või mobiilsele kodukasutajale

Logitech K280e SWE (hind 25,99 eurot) on madalate klahvidega USB klaviatuur, millel olemas eraldi numbriklaviatuur, kui pead iga päev palju numbreid Excelisse või mujale programmi sisse lööma. Numbriklahvistik on sel juhul alati mugavam. Lisaks on hea valida SWE ehk Rootsi paigutusega klahvid, mis on Eesti paigutusele kõige lähedasem. Vajadusel saad Eesti tähed klaviatuurikleebistega üle kleepida.

Kui oled ka kodus mobiilne ning tahad vajadusel diivanilt, köögilaualt või terrassilt tööd teha, siis asjalik variant on Bluetoothiga juhtmevaba klaviatuur Acme BK03 (hind 19,99 eurot).

Vajalikud lisad: USB jagaja, veebikaamera ja korralikud kõlarid

Üliõhukest ja väheste ühendusportidega ultrabooki ehk kerget sülearvutit kasutades võib koduses kontoris puudu jääda ühenduspistikutest, et masina taha kuvar, kõlar, suurem ergonoomiline klaviatuur ja hiir ühendada. USB jagaja aitab sel puhul ja enamasti on neljast pesast juba küll, et keskmine kodutöökoht ühendustega varustada. Selleks sobib Swissten USB-C Hub 4in1 (hind 39,99 eurot).

Kõlarid Logitech Z333 (hind 78,99 eurot) pakuvad aga võimalust lisaks töötegemisele ka muusikakeskus kontorilaua juurde tuua. Eriti mugav on kõlarite helivaljuse reguleerimise suur füüsiline pöördnupp, mille saab jätta käeulatusse, kõlarid aga paigutada sinna, kust need kõige paremini igale poole kostavad. Nupu küljes on veel kõrvaklapipesa, komplekti kuulub ka võimsa bassiga subwoofer.

Veebikaamerad muutusid kevadel poodides lausa defitsiidiks, kuid nüüd on neid jälle saada korralikus valikus. Soovitada võib näiteks kaamerat Sandberg Saver USB 1080P 2MP (hind 31,99 eurot), mis on tänu paindlikule jalale paigaldatav igale poole ning Full HD kvaliteediga.

Kõrvaklapipessa võib aga pista selleks ajaks, kui vaja koosolekut pidada, näiteks mikrofoniga kõrvaklapid Trust Quasar (hind 14,99 eurot).

Arvuti koju – paindlik ja kiire

Sülearvutit HP ENVY x360 Ryzen5 8 GB 512 GB (hind 799,99 eurot) võib kasutada nii arvuti kui tahvlina, samuti saad selle lauale püsti panna filmiekraanina. Seega sobib masin kodus kõigiks erinevateks olukordadeks nii tööl kui vabal ajal. Puutetundliku ekraaniga ja 360 kraadi käänatavate hingedega on HP ENVY x360 ka mugav tahvlina kasutamiseks.

Kui soovid veel leida omale konverentsikõlarit, kontorikombaini koju või muud koduseks tööks hädavajalikku, siis valik vajalikke seadmeid kaugtööks on välja toodud eraldi kodukontori soovituste lehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.