Kõige odavam ja kõige kallim seikluskaamera – mis neil vahet?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Seikluskaamerad on muutunud viimaste aastatega väga populaarseks ja seda peamiselt põhjusel, et inimesed leiavad neile kasutust ka mujal, kui vaid suusamägedel või Kariibidel sukeldumisel. Tegu on väga väikeste käepäraste kaameratega, mis alati kaasas, kui kõige enam tarvis. Klicki tootevalikus on seikluskaameraid hinnaklassis 50 eurost kuni ligi 430 euroni, aga mis vahet neil on?

Vaatame, milline on kõige odavam ja milline kõige kallim seikluskaamera ja mida selle raha eest saab.

Denver ActionCam 1013 – 49,99 eurot

Kõige odavam kaamera maksab täpselt alla 50 euro ning tootjaks on väga laia tootevalikuga Denver. Selle kaamera omaduste nimistu ei ole just liiga pikk, mida ei saa ka sellest hinnaklassist eeldada.

Kuid siiski on videokvaliteet keskmine 1280×720 pikslit ehk HD, salvestada suudab see kaamera normaalkiirusel liikuvaid objekte sagedusega 30 kaadrit sekundis. 24 kaadrit sekundis ehk n-ö filmisagedus on ka olemas, see on minimaalne, kus inimese silm ei näe veel tajutavalt kaadrite vahetust.

Denveri seikluskaameral puudub WiFi ja Bluetooth, seade suhtleb välismaailmaga läbi USB kaabli ja arvuti, kuid see vast polegi väga suur probleem, kuna kaameral on ekraan, millelt ilusti näha, mida hetkel filmid.

Mälukaardipessa saab pista maksimaalselt 32 GB suuruse mälukaardi (vähemalt class 10 MicroSDHC), kuid võttes arvesse väikese 1 MP kaamerasensori tekitatava andmevoo, jagub sellest siiski mõneks ajaks.

Denveri kaamera sobib kasutajale, kes vajab seda harva, näiteks mõni kord aastas puhkuse ajal ja teeb pigem videoid heades valgusoludes. 50 eurot on ka piisavalt väike summa, et pole väga suur kahju, kui reisil olles kaamera kaduma läheb.

GoPro Hero6 Black – 429,99 eurot

Ilmselgelt on kallima kaamera nimi GoPro – see seikluskaamerate sünonüümiks saanud bränd loodi tavalisele inimesele, et temagi saaks professionaalse välimusega kaadreid teha rasketemas oludes.

GoPro suudab salvestada kõige kaasaegsemat 4K resolutsioonis pilti, milles on kordades rohkem detaile kui HD kvaliteediga kaameras.

4K resolutsiooniga salvestub kuni 60 kaadrit sekundis ning Full-HD resolutsiooniga, mis praegu veel on meie koduste telerite keskmine resolutsioon, kuni 240 kaadrit sekundis.

Selline suur kaadrisagedus annab hiljem võimaluse kas saada eriti teravat pilti või kasutada videomaterjali aegluubis klipi tegemiseks. Kogu tegevuse saab kuni kümme korda aeglasemaks teha.

Gopro Hero6 aku on kolm korda suurema mahutavusega kui Denveri kaameral, kuid see paraku ei tähenda, et see väga palju kauem vastu peaks. GoPro lihtsalt salvestab ja teeb nii palju rohkem ühes ajahetkes, et see lisaenergia kulubki ära.

Loomulikult on tippseikluskaameral olemas kõikvõimalikud ühendused – Wifi, Bluetooth jm nii telefoni, tahvli kui arvutiga juhtmevabaks suhtlemiseks ja ka sisseehitatud GPS, et teaksid alati täpselt, kus on üks või teine foto või video üles võetud.

Kaamera salvestab hämaras üsna head videopilti ning kõigi oma võimaluste juures sobib ka profesionaalseks kasutuseks.

GoPro sensor on 12 megapikslit ning suudab ka sarifotosid teha kiirusega 30 kaadrit sekundis.

Selle kaameraga on soovituslik kasutada ka näiteks Gopro toodetud videolõikamistarkvara, mis teeb hilisema monteerimise isegi esmakordsele kasutajale väga mõnusaks kogemuseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.