Klicki 1000 soovitust

Kolm Woodstocki audiotehnika tootja Altec Lansingi kõrvaklappi, mis toovad kontserdi otse kõrva

Ligi saja-aastane USA audiotehnika tootja Altec Lansing pole niisama järjekordne kõrvaklapitootja, kes mõnele kaugetes odavates tehastes toodetud standard-tootele oma logo peale paneb. Nüüd on Klicki tootevalikus ka selle kogemustega tootja kolm head kõrvaklappi, mis pakuvad nii tipptasemel heli, pikka akuaega kui ka moodsaima tehnoloogiaga mürasummutust.

Kuigi Eestis pole sellest brändist palju kuulda olnud, siis mujal maailmas on tegemist ka audiofiilide seas tuntud tegijaga. Nimelt pakkus Altec esimeste seas möödunud sajandi algul kinoheli. Woodstocki legendaarsete hiigelkontsertide ajal aga tõi laval toimuva ligi 450 tuhande kohapeal osalejani Altec Lansingi spetsiaalselt selleks ehitatud audiosüsteem.

Altec Lansing on seega aja jooksul küll jäänud oma sektorisse – heliseadmete juurde, kuid käinud ajaga pidevalt kaasas ja nüüd võib leida nende tootevalikust ka uusimatele turunõuetele vastavaid seadmeid. Need kolm toodet pakuvad üsna laia valikut nii akuea, mobiilsuse kui mürasummutuse kohapealt.

Altec Lansing Parade – 49,99 eurot

Tavalistest kapsliga kõrvaklappidest pisut teistsugused nööbid kasutavad väga mahuka akuga laadimiskarpi, millega saab kuus tundi kestvaid kuulareid laadida kuni viis korda, seega koguajaks saab muusika kuulamisel ligi 30 tundi, mille jooksul seinast elektrit vaja ei lähe.

Kapsli aku laetust näitab kolme LED-iga indikaator, muusikat saab aga juhtida kõrvaklappide juhtnuppudest – muuhulgas saab seada klappidest ka helitugevust. Mikrofonidega võib aga vastata kõnedele.

Kaasasolevate silikoon-otsikutega saab sättida kuularid just oma kõrva järgi ja need püsivad kindlamalt kõrvas. Värvidest on võimalik valida hõbedast või musta.

Altec Lansing Virtue – 69,99 eurot

Needki Altec Lansingi klapid on erineva kujuga, kui enamus seda tüüpi kapsliga kõrvaklappe. Varre otsas asuvad tundlikud mikrofonid, millega saab kõnedele vastata.

Suur lapik seebikarbikujuline laadimiskarp annab rekordilise kasutusaja – ligi 50 tundi. Kaasas on ka laadimiskapsli juhtmevaba laadija.

Kuigi tootja on juba peaaegu sada aastat vana, kasutab ta selles tootes viimaste aastate olulist uuendust, mis ilmselt tulevikus veelgi populaarsemaks saab – antibakteriaalset katet. Microbani spetsiaalne kattekiht kõrvaldab kuni 99,9% bakteritest ja takistab nende kasvu kõrvaklappide või laadijate pinnal.

Altec Lansing Excellence Hybrid ANC – 129,99 eurot

Suured kõrvaklapid on loomulikult samuti Altec Lansing valikus ja neid on tehtud juba tunduvalt kauem. Kuid kasutatav hübriidmürasummutus ehk Hybrid ANC on midagi päris uut, mis olemas vaid tippklassi uutes mürasummutavates klappides.

Hübriidmürasummutus kasutab nii sisemist kui välist mikrofoni ning mõõdab, kui palju õnnestus välist taustamüra eemaldada, mille põhjal omakorda täiustatakse sisemise mürasummutuse algoritmi. Nii on võimalik maha suruda ka muidu kuularitest läbi lipsavat heli, mis on kas teatud kindlatel hästi levivatel sagedustel või mida väline mikrofon oma omaduste tõttu nii hästi ei taju. Kahe mikrofoni süsteem tagab seega täiuslikuma vaikuse või selge muusika, mis on taustahelidest puhas.

Lisaks annavad passiivse summutuse efekti pehmed kõrva kuju järgi kohanduvad äärepolstrid ja elastne sang.

Mikrofonid töötavad ka telefonikõnesid vastu võttes ning aitavad teisel kõneosalisel kuulata vaid sind, mitte taustahääli.

Aku kestab Bluetoothiga klappidel kuni 26 tundi, kiirlaadimisega saab klapid täis tunniga. Kui aga poole kuulamise pealt juhtuvad akud tühjenema, saab neid kõrvaklappe kasutada ka 3,5 mm pistikuga kaabliga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.