Klicki 1000 soovitust

Kõrvaklapid Altec Lansing Excellence – uus tulija asub eriti tõhusalt kõrvalisi hääli summutama

Värskelt müügile jõudnud uued mürasummutavad kõrvaklapid Altec Lansing Excellence Hybrid ANC (hind 129,99 eurot) kasutavad uut summutustehnoloogiat, mis kahe mikrofoni abiga suunab kõrvast eemaldada päris väljud müra allikad. Tõhus summutus on tagatud topeltmikrofonide ja kiibis asuvate algoritmidega.

Hübriidmürasummutuses kasutatakse kahte mikrofoni sellepärast, et üks kuulab väljaspool klappe väliseid helisid, teine aga klappide sees seda, mida inimene kuuleb. Nende kahe koostöös oskab ANC kiip ehk mürasummutusprotsessor kokku panna signaali, mis annab parima tulemuse – see tähendab, et kõrva jõuab minimaalselt müra.

Lisaks annab selline tehnoloogia võimaluse summutada isegi üsna valjusid helisid (kuni 32dB), mis muidu klappidest läbi kostaks – sisemise mikrofoni tagasiside aitab ka need signaalid eemaldada.

Altec Lansing Excellence´il on pehmed ja pea kujuga kohanduvad kõrvapadjad, transpordiks saab aga klapid üsna kompaktseks kokku panna. Ühe laadimisega on kuulamisaega 26 tundi, mis sobib ka kõige pikemateks lennureisideks või terve ööpäeva jagu kuulamiseks, mida ilmselt keegi ei jaksa. Seega jätkub ühest laadimisest tavaliselt õige mitmeks päevaks, kui öösel rahulikult magada. Kiirlaadimine annab 15 minutiga kuni 6 tundi kuulamisaega. Laadimisaeg saja protsendini on üks tund.

Mitu mikrofoni aitavad lisaks muusika kuulamisel mürasummutusele ka kõnesid puhtamalt ja selgemalt vastu võtta, kõrvaldades taustamüra. Virtuaalassistentidest toetavad need juhtmevabad klapid nii Sirit kui Google Assistanti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.