Klicki 1000 soovitust

Kui väljas sajab: Google Chromecasti ja Xiaomi Mi Boxiga toas

Paraku peab leppima sellega, et iga päev pole rannailm. Mida siis teha, kui peab kauaoodatud vihmaga toas olema? Miks mitte näiteks midagi põnevat üle Interneti vaadata. Selleks on mitmeid häid striiminguseadmeid.

Teleri HDMI pessa ühendatavad lisaseadmed aitavad niigi nutika teleri võimalusi veelgi avardada. Näiteks saab üle õhu oma arvuti või mobiili ekraanipilti suurele ekraanile saata, vaadata populaarseid striiminguteenuseid nagu Netflix, installida Androidi-äppe, nautida Youtube´i videoid korraliku heli ja pildiga jne. Need kaks meediamängijat, mida nüüd tutvustame, on mõlemad oma eelistega.

Google Chromecast 2 – 49,99 eurot

Google tegi oma Chromecasti 2. põlvkonna seadme valmis juba kolm aastat tagasi, aga otsest konkurenti pole sellele siiamaani. Chromecasti eeliseks on üliväikesed mõõtmed – võid oma nutiteleri tarkuse kasvõi taskus kaasa võtta. Samuti on see hästi ühilduv pea kõigi Androidiga seadmetega ja paljude arvutitega. Chromecast on lisaks odav – alla 50 euroga saab seadme, mis töötab nii Netflixi seadmena kui ka kontoritarkvarana, sest Chromecastis jooksevad Google´i kontoriprogrammid. Veebilehitseja töötab samuti, surfata saab veebis ja vaadata neid teenuseid, millel Chromecasti jaoks eraldi teenust pole. Kui tahad, võid Chromecasti kasutada ka oma arvuti juhtmevaba ühendusena suurele ekraanile, projektorisse või monitori.

Teise põlvkonna seade toetab 5 GHz sagedusalas toimivat ülikiiret WiFit, mis on kvaliteetsete videote edastamiseks üle õhu väga oluline. Chromecast 2 edastab kuni Full HD kvaliteedis videoid.

Xiaomi Mi Box – 129,99 eurot

Xiaomi on koostöös Google´iga välja töötanud oma Android TV versiooni, mis mängib kõiki Android TV-le sobivaid äppe ja see muudab Xiaomi Mi Boxi võimalustelt üheks parimaks teleri lisaseadmeks üldse selle hinna eest. Kuigi Xiaomi seade pole nii pisike ja mugav kaasa võtta kui Chromecast 2, on sellel kvaliteetne 4K video striimimise tugi, HDR-i ehk eriti suure dünaamilise ulatusega videopildi tugi, Dolby Digital Plus kvaliteetne heliedastus kodukinosüsteemi, samuti saab seadmes jooksutada ka mitmeid selliseid Androidirakendusi, mis pole Android TV jaoks loodud. Xiaomi puldis on ka mikrofon, mille kaudu saab häälkäsklusi edastada.

Märksõnad: ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.