Multiroom ehk juhi muusikat igas toas ja paar head kõlarit, mis selleks sobivad

Kui oled juba tüdinenud igas toas nuppudega helivaljuse sättimisest ja juhtmete vedamisest, ongi käes aeg Multiroom kõlaritele üle minna. Põhjuseid on mitu, aga kõige tähtsam on loomulikult kasutamise lihtsus ja liigsete kaablite puudumine.

Multiroom toega kõlarid on ühendatavad võrku juhtmevabalt, neid saab äpist juhtida ja määrata täpselt ära, millises toas mida kuulata tahad. Üks tuntuimatest Multiroom kõlarite tootjatest on Sonos ja osa nende kõlareid pakuvad ka virtuaalassistendi tuge ehk siis muusikat saab juhtida ka häälkäsklustega, ilma et telefoni oleks üldse vaja välja võtta.

Multiroom töötab täpsemalt niimoodi:

  • Ühenda kõlarid, lae alla äpp (nii nutitelefonidesse kui tahvelarvutitesse, kõikjale, kust tahad hakata muusikat juhtima)
  • Ühenda äpist kõlarid ühte süsteemi ning määra ära, mis tubades need asuvad ja tee, kui vaja, kõlarigrupid, et oleks lihtsam paljudesse kõlaritesse korraga sama muusikat saata
  • Nüüd vali teenused, kust tahad muusikat mängida. Sonose äpp toetab kõiki levinud striiminguteenuseid nagu näiteks Youtube Music, Spotify, Soundcloud, TuneIn jne, isegi kodune meediaserver võib olla muusika allikaks.

Multiroomi üheks heaks eeliseks on, et kui oled korra juba striimi kõlaritesse saatnud, siis need mängivad seda edasi ise otse netist alla laadides, nutitelefonist enam mängimine ei sõltu. Isegi kui telefonist kõik äpid kinni paned ja mobiili välja lülitad, töötavad kõlarid edasi. Kuid samal ajal saab neid juhtida nii oma seadmest kui teistest ühendatud seadmetest – helivaljust reguleerida, pausile panna, edasi kerida jne.

Häälkäskluste jaoks aga tuleks äpist oma kõlaritele panna inglise keeles hääldatavad nimed, sest eesti keelt virtuaalassistendid veel ei tunne. Lausetega Play music on kitchen speaker jne saabki ka täiesti käed-vabalt WiFi-kõlareid juhtida.

Millised mudelid sellesse süsteemi sobivad? Siin on kolm Sonose seadet, mis töötavad grupis, stereopaarina või ka eraldi väga hästi.

Sonos ONE (GEN2) EU (hind 219,99 eurot)

Sel kõlaril on lisaks Multiroomile ka sisseehitatud hääljuhtimine ning nii saabki lihtsalt virtuaalassistendi vahendusel öelda, mida ja millises kõlaris mängida. Alati võib muusikat peatada ka Stop Music käsklusega või öelda Volume Up / Volume Down helivaljuse seadistamiseks.

Seadmel on Airplay tugi, kaht kõlarit saab omavahel ühendada stereopaariks ning korpus on niiskuskindel, seega sobib ka niisketesse ruumidesse.

Lisaks WiFile võib ka LAN kaabli abiga võrguühenduse kõlarisse tuua.

Sonos FIVE (hind 599,99 eurot)

Selle Multiroom kõlari korpuses peituvad kolm suurt kõlarielementi. Kaks äärmist on suunatud üksteisest eemale, et tekitada paremat stereoefekti, kolmas hoolitseb basside eest.

Kui paned kõlari lauale horisontaalselt, siis töötab see üksikult stereokõlarina, kui aga tõstad püstiasendisse, saab vasaku ja parema kanali automaatselt kahe kõlari vahel stereona ära jagada.

Sisendiks on nii 3,5 mm kaablipesa, LAN kui WiFi, pealt leiab mugavad juhtnupud.

Sonos Move (hind 449,99 eurot)

Kui tahad lisaks mõne koduse kõlarisüsteemi kõlariga vahest ka välja minna ja ringi liikuda, siis see Sonose mudel on õige valik. Korpus on pritsme- ja veejoakindel (vastab standardile IP56), ühendustest toetab lisaks WiFile ka Bluetoothi. Kui oled õues, võid mobiilist muusika ikkagi kõlarisse saata, kui WiFit pole käepärast.

Sonos Move´il on sisseehitatud aku, mis kestab kuni kümme tundi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.