Parimad spordikellad, mis aitavad suusatamist träkkida

Kui tahad oma suusakilomeetrite kohta korralikku ülevaadet nii kulutatud kalorite, teekonna kui kilomeetrite järgi, siis siin on neli spordikella, mille treeninguvalikust leiab ka suusatamise.

Garmin Vivoactive 4S – 299,99 eurot

Garmini spordikell on piisavalt nutikas, et alustada ise träkkimist nii mäest laskumise kui murdmaasuusatamise ajal.

Seade salvestab iga suusatamise või lumelauasõidu vastavalt liikumisele. Träkkimine peatub, kui lõpetad mäest laskumise või kui seisad tõstukil. Trenni jooksvaid näite saab vaadata nii laskumise ajal kui ka pärast hiljem iga laskumise kohta eraldi. Viimase sõidu, hetkel kestva laskumise ning eelmiste kogu päeva laskumiste kohta kogunevad andmed nimekirja, mida saab ekraanilt üles-alla viibates kerida.

Suusa-aladel salvestatakse aega, läbitud vahemaad, maksimaalset kiirust, keskmist kiirust ja muid vajalikke andmeid.

Muidugi on Garmini nutikell sobiv ka paljude muude spordialade träkkimiseks alates jooksust kuni ujumiseni. Korpus on veekindel (kuni 5 ATM) ja suur, 1,1-tolline ümmargune sihverplaat näitab ka teateid mobiiliäppidest. Aku kestab nädala.

Apple Watch Series 5 – 339,99 eurot

Apple Watchil on terve hulk lisaäppe, mis spetsialiseerunud nii mäesuusatamisele kui murdmaasõidule. Series 5 sisseehitatud GPS-iga saab ka oma teekonna täpselt salvestada ilma nutitelefoni abita.

Apple watchOS pakub tuge suusa-aladele ning sellised äpid nagu Slopes, snoww, Squaw Alpine, Snocru ja Ski Tracks ongi mõeldud just praegusel ajal suusasporti tegevatele kasutajatele. Äpid mõõdavad nii tõusu, läbitud vahemaad, laskumiste arvu (ja suusaringe), keskmist kiirust, kulutatud kaloreid jm.

Erksavärviline OLED ekraan on kandiline ja 394 x 324 punktilise resolutsiooniga. Võrreldes ümmarguse sihverplaadiga mahub kandilisele rohkem teksti, näiteks sõnumeid mobiiltelefonist või uudiseid.

Nutikella aku kestab 18 tundi, korpus on veekindel (kuni 50 meetri sügavuseni).

Huawei Watch GT2 Pro – 259,99 eurot

Huawei kasutab nutikellas oma eriti energiasäästlikku operatsioonisüsteemi ning Watch GT2 Pro uudismudeliga lisandus terve hulk uusi spordialasid, mida sisemise GPS-iga träkkida.

Sealhulgas on olemas ka hulk suusatamisega seotud alasid, mida kell mõõdab. Salvestatakse suusatamise käigus muutuvat pulssi, läbitud vahemaad, vere hapnikusisaldust, kõrgust, maksimumkiirust, laskumisi, ringide arvu jm.

Korpus on veekindel (kuni 50 m) ning laadimine käib juhtmevabalt.

Kellal on muljetavaldav aku tööaeg – kuni 14 päeva. Sisseehitatud GPS-iga kestab aku muidugi vähem, aga ka siis võib arvestada, et terve pika päeva (või mitu) saab nõlvadel või murdmaarajal ühe laadimisega ära olla.

Nutikellal on kõlar ja mikrofon, nii et saad ka telefonikõnedele vastata mobiili põuest välja võtmata. Kõlarist jagatakse ka trenninõuandeid mõnede spordialade puhul.

Suunto SPARTAN Ultra All Black Titanium HR – 619,99 eurot

Üks kõige põhjalikumatest trennikelladest Suunto SPARTAN Ultra All Black Titanium HR on vastupidava titaankorpusega, veekindel (kuni 100 m) ning sisseehitatud trenniäppide ja GPSiga, mis aitavad mägedes või murdmaal suusatamist väga põhjalikult träkkida.

Ehkki trennirežiimis kestab aku vaid 26 tundi, saab kella seadistada säästlikumale režiimile ja nii peab see vastu isegi kuni nädala. Suusatamiseks on seadistatud kella aktiivselt vastu pidama ka kuni 65 tundi. Ekraanilt on võimalik jälgida kaarti ja teekonda, lisaks mõõdetakse teekonna pikkust, kõrgust, ringe, pulssi jm.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.