Klicki 1000 soovitust

Realme — uus mobiilibränd Eestis, mis peaks hästi sobima hinnatundlikule ja nõudlikule ostjale

Realme on praegu maailmas kõige kiiremini kasvav mobiilibränd, kuid samas pole ime, et paljud siin Eestis pole sellest eriti palju kuulnud. Sest põhiliselt Aasias, viimastel aastatel ka mujal maailmas ilma teinud bränd on loodud alles 2018. aastal.

Selle aasta alguses tõusis Realme juba maailmas suuruselt seitsmendaks nutitelefoni kaubamärgiks, iga järgmise aastaga on plaanitud tootmist veelgi mitmekordistada. Näiteks 2020. aastal Realme telefonide tootmine kahekordistus.

Eestisse jõudis Realme ametlikult alles üsna hiljuti — septembris. Mobiile toodetakse maailma suuruselt teise nutitelefonide tootja BBK Electronics Corporationi tehastes, sama korporatsiooni alla kuuluvad ka kaubamärgid OnePlus, Oppo, Vivo ja iQOO. Realme nime all on tänaseks müüdud ligi 45 miljonit nutitelefoni ja praegune kasvutempo on maailmas kõige suurem: juba 4. kvartalit järjest on Realme tootmise kasv olnud kõige kiirem üldse.

Miks peaks järjekordset mobiilibrändi valima?

Mobiilibrände on meil juba niigi palju, miks peaks üht järjekordset kaubamärki valima?

Põhjuseid on üsna mitu. Realme on suunatud sellisele tarbijale, kes soovib võimalikult hea hinnaga saada parimat tehnoloogilist lahendust. Tavaliselt neid kaht vastandlikku soovi ühes seadmes ei leia, kuid Realme on suutnud seda siiski teha. Nutitelefonidel on oma hinna kohta võrreldes teistega tunduvalt parem jõudlus, kvaliteetsem ekraan (lisaks punktitihedusele peaks ostmisel võrdlema kindlasti ka ekraanide heledust ja loetavust), puhas ja kiire Android, kauakestev aku ja palju mälu.

Euroopa turu jaoks on muidugi oluline ka vastamine siinsetele karmidele standarditele. Realme teeb Saksamaa TÜV testijatega koostööd ja on saanud kõiki nõudeid rahuldavad tulemused, mis on komponentide testimisel olnud ka oma valdkonnas kvaliteedilt parimate seas.

Need mudelid on praegu Eestis müügil

Realme telefonid on praegu ametliku kanali kaudu koos toe ja järelteenindusega Eestis müügil Klicki poodides. Viis erinevat mudelit katavad vajadused lihtsaimast koolitelefonist korraliku suumiga kaameratelefonini.

Realme C3 (129,99 eurot) on odavaim mudel, millel vaatamata hinnale on kolm tagakaamerat, 64 GB välkmälu ja suur 5000 mAh aku. Tagaküljel asub sõrmejäljelugeja, kaardipesast leiab kolm sahtlit, kaks SIM-kaartidele ja kolmas microSD mälukaardile.

Realme 6i (hind 159,99 eurot) tähtsaimateks eelisteks on pikk akukestvus (5000 mAh aku kestab mitu päeva), kindlalt parim jõudlus omas hinnaklassis, samuti parim kaamerasüsteem omas hinnaklassis (48 MP põhikaameraga AI toega nelik-kaamera), kvaliteetne 6.5-tolline HD ekraan ning kiire ja puhas Android.

Realme 6 (hind 219,99 eurot) pakub rohkem välkmälu (128 GB), veel paremaid kaameraid (64 MP põhikaameraga), kvaliteetset ja sujuva pildiga ekraani (90 Hz värskendussagedusega) ja 30 W kiirlaadimist, millega saab alla tunni ehk 55 minutiga aku täis.

Realme 6 Pro (hind 269,99 eurot) sobib väga hästi neile, kes vajavad nutitelefoni väga erinevates olukordades pildistamiseks ning ka mängimiseks. Pildistamiseks on koguni kuus kaamerat (neli taga 64 MP põhikaameraga, kaks ees 16 MP põhikaameraga). Lisaks on sel telefonil hea ekraan 90 Hz värskendussagedusega, 128 GB välkmälu, 8 GB operatiivmälu (sellise hulga mäluga mudelit ei leia ühegi teise brändi valikus sellises hinnaklassis). Ka Pro-mudelil on 30 W kiirlaadimine ning kiire sõrmejäljelugeja asub küljel sisselülitusnupu all.

Realme X3 SuperZoom (hind 399,99 eurot) pakub kuni 60-kordset suurendust (5x optiline ja 60x hübriidsuurendus), seega võid seda telefoni kasutada ka näiteks binoklina väljas kõndides ning pildistada kaugeid asju suurelt, justnagu loodusfotograaf. Sujuva 120 Hz ekraaniga saad hästi mängida ja menüüdes liikuda, Qualcommi Snapdragon 855+ kiibistik jooksutab koos vedelikjahutusega ka kõige nõudlikumaid graafilisi mobiilimänge väga hästi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.