Klicki 1000 soovitust

See adapter võiks igal üliõhukese süleri omanikul alati käepärast olla

Arvutid muutuvad aina õhemaks – osadel on korpus juba vähemalt äärtest nii kitsaks disainitud, et tavaline LAN võrgupesa ei mahu sinna enam ära. Küll aga on tekkinud mitmeid muid õhemaid pesasid, näiteks universaalne USB Type C ehk ka USB-C, mille kasutusalasid on väga palju. Üks oluline kasutusala oleks ka LAN-pesana kasutamine.

Ärikasutajal on lisaks WiFile kindlasti oluline ka aeg-ajalt traadiga võrku pääseda, mis on kiire, püsiv ja turvaline. Kodukasutaja aga võib vajada kiiret ühendust mõne võrgumängu mängimiseks või suurte failide allalaadimiseks. Paraku pole uutel süleritel enam seda vana tuttavat LAN-pesa, kuna see lihtsalt ei mahu ära. Mõned tootjad on üritanud luua “luugiga” LAN pesasid, kuid needki on mõnikord tülikad kasutada ja ebakindlad. Kuid uuematel masinatel on aina enam levinud uus kiire USB Type C pesa, mille jaoks vastavat adapterit kasutades on võimalik luua ka kohalikku võrku ülikiire ühendus. Selline võrku ühendumiseks vajalik adapter on Sandberg USB-C Gigabit Network Adapter (hind 29,99 eurot), mis on mugav kaasas kanda, kuna ei ole pika kaabliga ning samas aitab vajalik lühike paindlik kaablijupp mugavalt igast asendist end võrku ühendada.

Kas võtta 100 Mbit/s või 1 Gbit/s? Eks ilmselt sõltub see veidi ka kasutajast, kuid tulevikku silmas pidades oleks gigabitine võrguadapter kindlasti vajalikum. Paljud asutusesisesed võrgud on gigabitise võrguga ning kui sul on vaja palju suuri faile liigutada nii kodus kui tööl, on samuti selline kiirus vajalik.

Sandbergi USB-C Gigabit adapteri ühendamine ei nõua kasutajalt midagi – lihtsalt pista see arvuti USB-C pistikusse ja kõik toimib kohe nii Windowsi kui MacOS-iga. Arvuti tunneb seadme ära võrgukaardina ning LAN-ühendus toimib juba järgmisel hetkel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.