Klicki 1000 soovitust

Smart Halo – jalgrattanavigaator, mis lubab hoida silmad teel

Kõikvõimalikud navigatsiooniseadmed, mida autodel kasutatakse, juhendavad küll häälega ja näitavad kaardil ärapööramise kohti, kuid rattal on nende kasutamine kas liiga keeruline või siis segab tänavamelus liiga palju, kui ekraanilt peab midagi vaatama.

Samas oleks ratturile vaja ka muid funktsioone, näiteks esituld või ratta-alarmi. Smart Halo (hind 129,99 eurot) ongi selline seade, mis kõike seda sisaldab. Kuid Smart Halol on veel üks oluline omadus, millega see eristub pea kõigist teistest navigaatoritest ehk teejuhatajatest: ekraan pole mitte “tavaline” LCD-ekraan, vaid LED-ekraan, mis koosneb ringikujulistest värvilistest LED-idest ning keskmisest LED-ist. Need näitavadki teed – põledes ringis just selles sektoris, kuhu vaja pöörata ning näidates värviga, kui kaugel pöörangukoht on või kas tee on ratturile ohtlik.

Jah, seda tuledemängu peab ka vaatama, kuid mitte kogu tähelepanuga. Tallinna tänavatel on ära testitud ja töötab: võid rahus hoida pilgu teel ning jälgida enda ees ja ümber toimuvat, samal ajal kui silmanurgast on hästi näha ka Smart Halo sihverplaat, ilma et sellele peaks pilku pöörama.

Juhendamiseks vajalikud kaardid laeb mobiiliäpp ja nutitelefonist saab oma teekonna enne liikumahakkamist kokku panna. Eesti jalgratteteed pole küll igal pool väga ühtlaselt kaardile kantud, aga Tallinnas ning veel mõnedes suuremates linnades saab juba ilusti hakkama – alati ei pruugi tee küll kõige optimaalsem ja otsem olla, aga kohale juhatab ikkagi.

Kui aga oled kohas, kus teid eriti pole, siis aitab väga hästi kompassifunktisoon: sisestad sihtpunkti koordinaadid ja sihverplaat näitab, mis suunas sihtkoht jääb. Nii võid valida oma tee takistustest möödumiseks ja lõpuks ikkagi lõpp-punkti jõuda.

Kui oled kohale jõudnud, siis ei pea rattanavigaator veel kotti rändama varaste kartuses. Vastupidi – kui jätad selle ratta külge, töötab seade ratta-alarmina ja hakkab alarmeerima, kui keegi ratast liigutab. Suures parklas võid mobiiliäpi abiga ka rattani jõuda, sest see salvestab viimase asukoha ja juhatab tagasi.

Jäid liiga õhtu peale? Jällegi on Smart Halo abiks, sest siis lülitub sisse (kui nii oled nii seadnud) esilatern. Jätad ratta seisma ja latern kustub.

Kui keegi helistab ja nutitelefon on kuskil seljakotis, siis sellestki saab LED-tuledega teada, samuti SMS-ide saabumisest.

Smart Halol on veel teisigi põnevaid funktsioone, nagu spidomeeter ja fitness, seega tegemist on tõelise jalgratta “Šveitsi noaga”, mis aitab oma rattasõidu nutika seadme ja mobiiliäpiga teha jälgitavaks ja palju turvalisemaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.