Klicki 1000 soovitust

Soovitusi viimase hetke kingikotti: 5 tehnoloogiavidinat, mis saajat rõõmustavad

Tehnoloogiahuvilisele kingisaajale on keeruiline kinki valida, kui sa ei tea, kas tema lõputus arsenalis juba on kõik vajalik olemas või midagi puudu. Siin on viis kingitust, mille puhul on aga vähem võimalusi mööda panna, sest mõne asja puhul võib neid olla isegi mitu.

Puldiauto, millega saab kihutada üle takistuste igale poole

Mida väiksem kingisaaja, seda suurem puldiauto talle sobib. Liiga väikesed kipuvad kiiremini katki minema, suurt ja võimast aga võib juhtida ka väike juht, ilma et peaks kartma, et see kuhugi prakku ära kaob või keegi peale astub või suure hooga vastu seina katki sõidab.

Gallop Beast (hind 19,99 eurot) arendab kiirust kuni 12 km/h ning saab toidet kolmest AA tüüpi patareist või akust. Kaks AA patareid käivad ka puldi sisse. Andmesideks kasutatakse 27 MHz raadiosagedust, mis tähendab, et erinevalt infrapunapuldist saab juhtida ka ilma otsenähtavuseta.

Koguni 23 cm pikkune suurte ratastega masin sobib ka künklikule maastikule, mitte ainult siledale põrandale. Puldist saab esirattaid pöörata, kaks ratast on vedavad. Masinal on nii edasi- kui tagasikäik. Mitme autoga saab korraldada juba sõpradega trikivõistlusi ja võiduajamisi.

Auto-droon SYMA X9S sõidab nii maa peal kui lendab õhus

Kui tehnoloogiahuviline pole kindel, kas eelistab mudel-liikuriga rohkem maa peal või õhus kulgeda, siis sobib talle kindlasti hübriidliikur SYMA X9S (29,99 eurot), sest sellega saab teha mõlemat. Maad mööda liikumiseks on neli ratast, õhkutõusmiseks aga neli propellerit. Puldist saab sujuvalt ratastelt õhku tõusta ka sõidu ajal. 

Kui oled alles algaja, saab kulgeda aeglasemas lennurežiimis, osavuse kasvades aga võid lülituda profirežiimile. Lennuaega on akult 6-8 minutit.

Kuidas see kõik käib? Vaata järele näiteks siit videost:

Orb Gaming Retro – neid mänge teavad kõik

Kui mobiilis käib mäng tänapäeval juba võimsa graafikaga ning suure punktitihedusega ekraanil, siis klassika on ka alati moes ja retrokonsool tuletab vanemale mänguhuvilisele meelde, mismoodi vanasti kõik käis. Nüüd on ainult konsooli riistvara natuke võimsam.

Mängukonsool Orb Gaming Retro Pocket Games (hind 19,99 eurot) sisaldab üle saja 8-bitise värvilise retromängu, mida jaksab mängida päris kaua. Seade on kerge ja pisike ning vanakooli füüsiliste nuppudega, seda on lihtne taskus kaasa võtta ja mängida kasvõi kinnastega. Toiteks on kolm väikest AAA patareid.

Vaata mõnesid mängunäiteid siit videost:

Võtmeleidja, mis aitab ka mobiili leida ja selfie´t teha

Kui oled pidev võtmete kaotaja või ei leia hommikul asjade vahele kadunud nutiseadet üles, siis Orbiti võtmeleidja (hind 19,99 eurot) on hea kingitus. See töötab mobiiliäpiga – sobivad nii Androidiga kui IOS-iga seadmed ning võtmeid leida saab mobiiliäpist otsingut alustades. Kaardil näidatakse võtmete viimane teadaolev asukoht. Kui oled piisavalt lähedal, siis kuuled ka seda, kuidas võtmed häält teevad, et neid paremini üles leiaks.

Kui olukord on vastupidine – käes võtmed, aga mobiil ise kadunud? Siis aitab seesama võtmehoidja, millel nuppu vajutades hakkab telefon häält tegema isegi siis, kui on pandud hääletule režiimile.

Võtmehoidjal on veel kolmaski omadus – seda saab kasutada mobiiliga pildistamisel kaugpäästikuna.

Pulsikell, mis aitab sind nii trennis kui kontoris

Xiaomi üks maailma populaarseimaid pulsikellasid Mi Band 4 (34,99 eurot) on selleks aastavahetuseks jõudnud juba neljanda põlvkonnani – saad osta värvilise ekraaniga ning veel täpsemate andurite ja rohkemate funktsioonidega abilise igapäevaseks trenniks, tööl käiguks või puhkuseks.

Ekraan näitab sissetulevaid kõnesid koos helistaja nimega, saabunud sõnumeid, äppide teateid ja aktiivsust – samme, pulssi, une kvaliteeti, kulutatud kaloreid jne.

Võid rahulikult ujuma minna, sest kell kannatab kuni 50 meetri sügavusele sukeldumist. Aku kestab vaatamata sellele, et lisandunud on värviline ekraan, endiselt väga kaua – kuni 20 päeva.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.