Stiilne eimiski: Androidimaailma Apple ehk Nothing Phone (1) tõmbab raudselt pilke

Tahad telefoni, mis on teistmoodi, kui ükski muu nutiseade? Tahad ka lihtsat kasutajaliidest ja selget kujundust? Üks selline telefon on tõesti olemas.

Kui Nothing Phone (1) (hind praegu, juulis, eriti hea – 429,99 eurot) välja tuli, eelnes sellele pikk pingete üleskruvimine. Turundusest oli kasu: levisid kuulujutud, mida need kummalised triibud ja rõngad poolläbipaistva mobiili tagaküljel küll võiksid tähendada ning mida see telefon üldse teeb võrreldes teistega? Ootused keriti väga kõrgele, poodide ees (küll mitte Eestis) kerkisid pikad järjekorrad nagu uue iPhone´i tulekul, kui uus mudel välja kuulutati.

Tegemist on mobiilibrändiga Nothing (“Eimiski”), mille tootja lubas, et nende telefon pole tõesti tehnilistelt näitajatelt midagi väga erilist, kuid on täiesti erilise disainiga ja siiski väga hea hinnaga.

Tõesti, mobiil näeb välja selline, et tekib küsimus, kas see on geniaalne disaini-ime või on jäänud telefon tagakaane osas pooliku viimistlusega. Taga on näha mõned komponendid telefoni sisemusest nagu antenn ja juhtmevaba laadija pool, kuid see peabki nii olema. Läbipaistev tagakaas jätab nähtavale ka glüüfid – erikujulised pulgad, kaared ja rõngad, mida saab plinkima panna vastavalt telefoni olekule.

Just see ongi Nothing Phone (1) kõige silmatorkavam ja efektsem osa. Neid plinkimisi ise seadistades saad alati juba telefoni tagaküljele pilku visates teada, kas saabus uus sõnum või kes parajasti helistab. Lemmik-kontaktidele võib määrata erikujulised glüüfid, mis hakkavad vilkuma, kui kontakt helistab.

Nothing Phone (1) on tavalise Androidi operatsiooniststeemiga, kuid see on puhas ja lakooniline, kaetud kasutajaliidesega Nothing OS, mis pakub kõike vajalikku, kuid on eemaldanud silma alt kõik mittevajaliku. Kuid lisaks on telefonis funktsioone, mida teistest mobiilidest ei leia sedamoodi märkamatult sisseehitatuna. Näiteks saab avada elektriauto Tesla uksi, lülita sisse konditsioneeri või vaadata Apple AirPodside aku olekut.

Tagaküljel on kaks 50 MP kaamerat, mis selle hinnaklassi kohta teevad päris häid pilte.

Põhikaamera on ülilainurgaga (114°), teine tagakaamera aga lihtsalt lainurgaga, esikaamera on 16 MP sensoriga ja samuti lainurkobjektiiviga.

4500 mAh aku kestab ligi poolteist päeva või enamgi, 6,55-tolline OLED ekraan on ere ja 1080 x 2400 pikslise eraldusvõimega.

Mobiili korpus meenutab veidi vanemaid iPhone´isid oma ümarate nurkade ja kandiliste servadega, kuid on muidugi selgelt teistsugune ka eemalt vaadates tänu oma läbipaistvale tagaküljele. Sealsed glüüfid muide töötavad öörežiimis ka kui stuudiovalgustus.

Keskkonnajalajälg on ostjatele samuti aina olulisem. Nothing Phone (1) ei pea sellest küljest vaadates eriti häbenema, sest korpus on valmistatud 100% taaskasutatud alumiiniumist ning plastist osad on taaskasutatud enam kui 50% ulatuses või tehtud biopõhistest allikatest pärit toormaterjalidest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.