Tahad militaarse tugevusega ja tehisintellektiga kerget sülearvutit? See Lenovo peaks siis sobima

Sülearvutite puhul tundub valik aina kitsamaks muutuvat, sest masinad lähevad tasapisi üsna ühesugusteks. Vähegi erilisemad aga kipuvad maksma terve varanduse. Kuid siiski mitte alati – Lenovo Yoga Slim 7 Carbon 14 (hind 1199 eurot) pole ju liialt kallis selle kohta, mida pakub – süsinikfiiberkiust ümbris, sisseehitatud ja arvutit kiirendav tehisintellekt, võimas ja energiasäästlik AMD Ryzen7 protsessor ja veel tasuta kontoritarkvara on pakendatud militaartasemele vastava tugevusega korpusse.

Sellega erilised omadused veel ei lõpe. Lenovo tugeval mudelil on ere 14-tolline 2,8K OLED ekraan, mis tähendab, et eraldusvõime on 2,8 korda parem kui tavaline Full HD ning OLED tagab energiasäästliku kirgaste värvidega pildi.

Head pilti toetab ruumiline Dolby Atmose heli. Selleks on Lenovo paigutanud kõlarid mitte põhja alla, kus need kipuvad tavaliselt olema, vaid klaviatuuri külgedele suunaga üles kasutaja poole. Heli on niimoodi selgem, valjem ja ruumilisem.

Lenovo enda poolt sisseehitatud on aga iseõppiv süsteem, mis aitab ülikiirelt arvutit käivitada, säästab akut nutikalt energiatarbimist juhtides ning parandab ka sisselogimise turvalisust näotuvastuse abiga.

Kiirlaadimisega aku annab viieteistminutise laadimisega juurde kolm tundi tööaega, kuid täiesti tühjaks saab see alles 14,5 tunniga.

Mis aga teeb sellest militaartasemel tugevusega masina? Eks ikka vastavatele kukkumis- ja põrutustestidele vastupidavus. Kui metallkorpusega masinad on tugevad ja rasked, siis süsinikfiiberkiust korpus on samuti tugev, kuid kerge. See on aidanud sülearvuti disainida vaid 1,1 kg raskuseks. Kotti pistes pole selle masina kaalu peaaegu üldse tunda.

Lenovo Yoga Slim 7 on 14,9 mm paksune ja servadest õhenev – koguni nii õhuke, et külgedele suuri USB pesasid enam ei mahugi. Ühel pool on kaks, teisel pool üks USB C pesa. See ongi uuema aja arvutite trend – kõik koondub USB C pesade ümber. Ka paljud reisile võetavad lisaseadmeid on juba selle otsikuga ja kui kontoris tuleb suure USB pesaga asju kasutada, siis enamasti on selleks USB C ühendusega monitor või vastav dokk kõige sobivam, kuhu saab ühendada kõik oma vajaminevad seadmed klaviatuurist ja hiirest ID kaardi lugejani.

Muidugi on eraldi alles 3,5 mm kõrvaklapi-mikrofoni pesa ning juhtmevabadest ühendustest kiire WiFi 802.11ax ja Bluetooth. Veebikaamera riistvaraliseks väljalülitamiseks on küljel nupp – nii pole ohtu, et mõnesse koosolekusse liitudes kogemata videopildi sisse unustad, kui pole seda plaaninud.

Kas õhukesse masinasse ka kõik vajalik tööks ja meelelautuseks ära mahub? Ilmselt mahub, sest sel mudelil on lausa 1 TB massmälu. Raske oleks mobiilselt seadmelt veel rohkem tahta. Tasuta kaasatulevast Microsoft 465-st aga juba alguses rääkisime.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.