Klicki 1000 soovitust

Väljast vaadates nähtamatu, salongis mugav: Prestigio peegel-pardakaamera

Mida rohkem linnas sõitmist, seda enam läheb tarvis parda- ja parkimiskaamerat. Hea kõik-ühes lahendus on Prestigio Roadrunner Mirror (79,99 eurot), mida väljast autosse vaadates ei pane tähelegi, kuid seda kasutada on ülimalt mugav.

Nimelt asub Roadrunner Mirrori esikaamera ja elektroonika peeglis – pole vaja eraldi iminapaga esiklaasile kinnitada, vaid kogu seade käib tahavaatepeegli külge, hakates oma peegeldava ekraaniga ise uueks peegliks.

Seadme saab kinnitada auto originaalpeegli ette, kuid ühest servast peab kaamerasilm ulatuma mööda vaatama, et teed jälgida. Ettepoole vaatab Full HD kvaliteediga kaamera, mis filmib 30 kaadrit sekundis, tahapoole või autosalongi saab lisaks paigaldada VGA kvaliteediga (640 х 480 pikslit) kaamera, mis filmib samuti 30 kaadrit sekundis.

Pardaseadmel on sisseehitatud mikrofon, peeglisse aga integreeritud seitsmetolline (6,86″) 1280 x 480 piksliga TFT laiekraan. See on lisaks puutetundlik – nii võib mugavalt kaamerat seadistada.

Pika toitejuhtme saab paigaldada autosse nurgapostide juurde polsterduse taha püsivalt nii, et see ei häiriks silma.

Salvestuste haldamiseks on kaameral liikumisandur ja kiirendussensor (G-sensor), viimane aitab ka vältida õnnetusjuhtumi salvestuste ülekirjutamist. Kuni 32 GB mahuga microSD mälukaart peab vastama klass 10 nõuetele (kiirus 10 MB sekundis), et oleks piisavalt kiire Full HD video salvestamiseks.

Kaamera sensor GC2023 on sobiv lisaks päevasele ka öiseks salvestamiseks.

Peegli sees peitub veel 500 mAh aku – seda küll ennekõike juhtumiteks, kui näiteks õnnetuse tagajärjel autost vool kaob või parkimise ajal sisemise kella toitmiseks. 12/24 voldine toiteadaper tuleb kaasa koos 3,6-meetrise juhtmega, et ulatuks seda autosse korralikult ära peitma. Tagurduskaamera jaoks on eraldi HD-port ja olemas on ka audio-video (AV) väljund. Seadme säästmiseks kõrgete temperatuuride ja ülekuumenemise eest pakutakse automaatset väljalülitumist – kuid seda funktsiooni tõenäoliselt ka kõige kuumemal Eesti suvel tarvis ei lähe. Salongipeegli sisemisele küljele paistab päike ju suhteliselt vähe peale ka kuumal suvepäeval.

Laia 120-kraadise vaatenurgaga jääb tänaval toimuvast kõik vajalik peale. Tagurpidi liikumise puhul aktiveeritakse kohe ka tagurduskaamera pildi näitamine, millest võib palju abi olla, sest tagurdussensorid ei pruugi alati olla piisavalt madalal ega tihedalt, et kõiki ohte tuvastada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.