LeapINi blogi

Kuidas saaks vabakutseline digirändur tervisekindlustuse?

Digirändurid töötavad tihti vabakutselisena, mis tähendab, et neil ei pruugi olla tööandja poolt pakutavat tervisekindlustust. Seda mure saab aga lahendada kahel viisil: makstes palga pealt sotsiaalmaksu või hankides endale vabatahtliku tervisekindlustuse.

Kui mingil põhjusel pole palga maksmine võimalik, siis on vabatahtlik tervisekindlustus ideaalseks lahenduseks. See on eriti heaks võimaluseks inimestele, kes on otsustanud hiljuti oma põhitöökohalt lahkuda ning suundunud elama mõnda soojemasse Euroopa riiki.

Kindlustuse hankimise eelduseks on see, et varem on siiski tehtud tavalist “palgatööd” ehk kes on lepingu sõlmimisele eelneval kahel aastal olnud vähemalt 12 kuud kindlustatud kas tööandja poolt, riigi poolt, õpilase või üliõpilasena, FIE-na.

Kui kõik see on korras, saab riigile omast taskust tasuda ühe kalendrikuu eest 158,70 eurot, kvartalimakse 476,10 eurot ja aastamakse 1 904,40 eurot.

Sellisel viisil tervisekindlustuse hankimine võimaldab ka Euroopa ravikindlustuskaardi omandamise, mille alusel osutatakse Euroopa Liidus ja lisaks ka Liechtensteinis, Norras, Islandil ja Šveitsis vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel nendes riikides elavate kindlustatud inimestega.

Seega kui oled vahepeal Eestis ja vahepeal Euroopas rändamas, on mõistlik kindlustus endale ikkagi hankida.

Täpsemalt saab kindlustuse hankimise kohta uurida siit.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.